alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
CrossFit® / styczeń 2016
Kelsey Cannon, Brand Communications Associate Manager, Reebok

Droga do Open, część 1: Czy spróbować CrossFitu?

Czy spróbować CrossFitu? Moja odpowiedź na to pytanie zawsze znajdowała się gdzieś pomiędzy pełną entuzjazmu motywacją a onieśmielającą niepewnością.

Jak wiele innych osób, dorastałam w atmosferze sportu, która szybko przerodziła się w głęboko zakorzenioną miłość. Zaczynałam od pływania i siatkówki, które z czasem, na studiach, zamieniłam na spinning i obozy sprawnościowe.

Wraz z rozwojem mojej kariery sportowej, w tą samą stronę szła moja kariera zawodowa. Spotkał mnie przywilej pracowania z najwybitniejszymi światowymi ekspertami. Uzyskałam tytuł Certified Strength and Conditioning Specialist, a nawet brałam udział w nagraniu płyty DVD z ćwiczeniami.

Jednym słowem, nigdy nie bałam się dać sobie w kość na treningu, ale mimo to, choć całe moje życie było przesiąknięte sportem, odczuwałam niepokój na myśl o wkroczeniu do boxa - CrossFitowej sali ćwiczeń - pierwszy raz w życiu. Więc długo tego nie robiłam.

Było zbyt wiele niewiadomych, które zaprzątały mi głowę. Jak znaleźć ten właściwy box? Czy coś może mi się stać na treningu? Czy grupa mnie zaakceptuje? Czy muszę być odpowiednio ubrana i używać ich języka, by zyskać poczucie przynależności? A może powinnam zrobić sobie tatuaż? Ale przede wszystkim... czy nie narobię sobie wstydu?

Dopiero gdy zaczęłam pracować dla Reeboka pokonałam uprzedzenia i niepokój, które towarzyszyły mojemu wyobrażeniu o CrossFicie. Na początku każdego miesiąca, nasz firmowy box,Reebok CrossFit ONE,oferuje zajęcia dla początkujących po to, żeby oswoić ich z samym boxem, używanym językem i podstawami ćwiczeń. I choć wciąż jest we mnie niewielka doza niepewności, świadomość istnienia systemu, który ma mnie wprowadzić w ten nowy świat dodaje otuchy. Dzięki temu, że wiem, że otaczać mnie będą podobne do mnie świeżaki, nie martwię się o to, że się ośmieszę i nie wpasuję.

Teraz albo nigdy.

CrossFit® / styczeń 2016
Kelsey Cannon, Brand Communications Associate Manager, Reebok