alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Kick & Punch / czerwiec 2016
Blair Hammond, Senior Manager, Global Newsroom

Walka kobiet sportu o (nie)doskonałość

Porównując liczbę zdjęć oznaczonych hasztagami #perfect z tymi oznaczonymi #real (różnica to 28,5 miliona!), od razu widać jak dzisiaj kształtują się oczekiwania społeczne.

Media społecznościowe w ostatnich latach ukształtowały standard, zgodnie z którym kobiety powinny być pewne siebie, atrakcyjne, ambitne i idealne pod każdym względem.

perfect never social emily 2

Wielu sportowców i ekspertów zaczeło sprzeciwiać się temu trendowi i odważnie podnosić temat nierealnych oczekiwań, skierowanych zwłaszcza w stronę kobiet.

“Ideały nie istnieją, a jeśli wydaje Ci się, że jest odwrotnie to znaczy, że zagubiłeś się w pogoni za czymś nierealnym, czymś, czego nigdy nie osiągniesz” twierdzi międzynarodowa gwiazda fitness i ambasadorka Reebok, Emily Skye. “Musimy w końcu zrozumieć, że nikt nie jest idealny”. 

Stanowisko Skye nie zawsze tak wyglądało. Kiedy była młodsza, ciągłe dążenie do ideału wpędziło ją w depresję. Na szczęście w jej życiu pojawił się sport i to on pomógł jej przezwyciężyć chorobę.

“Zrozumiałam, że tylko ode mnie zależy czy się pozbieram, stawię czoła światu i wyznaczę sobie cel, do którego będę konsekwentnie dążyć.” mówi. “Musiałam działać na wszystkich frontach - skupiłam się na zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, ale również na byciu pozytywnie nastawioną do świata i otaczaniu się pozytywnymi ludźmi, którzy pomogli mi się podnieść i motywowali mnie do pracy nad sobą.”

perfect never social cami 1

Kobietom, które mają podobne rozterki Skye radzi, by pamiętały, że lansowane w mediach społecznościowych “idealne życia” zazwyczaj mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. “Powinniśmy pamiętać, że obrazy, które puszczamy w świat mają bezpośredni wpływ na innych ludzi.“, twierdzi.

Zdobywczyni tytułu "the Fittest Woman on Earth 2014", Camille Leblanc-Bazinet, stara się o tym pamiętać zawsze, gdy wrzuca swoje zdjęcie na portale społecznościowe.

“Celowo wrzucam zdjęcia, na których nie zawsze wyglądam idealnie lub wręcz takie, na których do tego ideału zdecydowanie mi daleko, ponieważ chcę by ludzie zrozumieli, że taka jestem i to jest zdrowe podejście, które chcę promować”, mówi Leblanc-Bazinet, która jest jedną z najchętniej obserwowanych w mediach społecznościowych zawodniczek CrossFit.

“Dzisiejsze standardy piękna są chore”, komentuje. “Dla mnie piękni są ludzie, którzy dają światu coś z siebie. Piękna jest lekarka lub projektant – ludzie, którzy tworzą coś z pasją”.

perfect never social ronda 1

Ikona UFC Ronda Rousey również nie boi sie pokazywać swoich niedoskonałości na Instagramie i w innych serwisach społecznościowych. 

“Staram się pokazywać wszystkie swoje wady i niedoskonałości. Na co dzień nie noszę makijażu, bo dobrze mi z tym jak wygląda moja twarz”, mówi. „Nie staram się cały czas wyglądać idealnie. Za to staram się zawsze pamiętać kim jestem i być sobą”. 

Kick & Punch / czerwiec 2016
Blair Hammond, Senior Manager, Global Newsroom
Tagi