alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Experts / sierpień 2016
Maureen Quirk, Global Newsroom

Pożegnaj lato trzema morderczymi treningami

Nie ma sensu zaklinać rzeczywistości: lato ma się ku końcowi.

Słońce jest najlepszym sprzymierzeńcem treningu (jak można nie chcieć pobiegać w piękną pogodę?), jednak chłodniejsze i krótsze dni wcale nie oznaczają, że można zasiąść na kanapie.

Nie, wcale nie chcemy przekonywać Cię o tym, jakie zalety ma dbanie o formę przez cały rok. Zamiast tego, chcemy Cię zainspirować do wyjścia na zewnątrz i chwytania każdego promienia słońca, dopóki jest to możliwe.

Jeśli uwielbiasz plażę lub park, trenerka Reebok Jacqueline Kasen ma dla Ciebie kilka propozycji. Oto trzy propozycje treningów, które pomogą Ci bez smutku powiedzieć latu „do zobaczenia". 

Trening w parku

Każda ławka da Ci nieskończone możliwości ruchu, który włączy w trening całe ciało. Zanim jednak zaczniesz, na początek Jacqueline proponuje krótką, ale dynamiczną rozgrzewkę. Na przykład trucht po parku.

Następnie wykonaj 4 razy:

30 sekund głębokich, mocnych przysiadów,

farwell summer bodyweight squat

30 wykroków na przemian z wysoko podniesionymi kolanami,

farwell summer step ups

po 10 bułgarskich przysiadów na każdą nogę,

farwell summer bulgarian squat

30 sekund zmodyfikowanej „deski",

farwell summer elevated plank

20 pompek z podniesieniem nogi,

farwell summer push up

15 powtórzeń w pozycji „Superman".

farewell summer superman

Trening na plaży

Piasek stawia Twojemu ciału dodatkowe wyzwania podczas  ćwiczeń na plaży. Wybierając się na plażę, zabierz ze sobą dwie długie skarpety, które po napełnieniu piaskiem z plaży zamienią się w ciężarki. 

W zależności od swoich możliwości, używaj jednej lub dwóch skarpet z piaskiem, aby mieć jak najwięcej korzyści z poniższego treningu. Dodatkowo, wracając do domu, wystarczy że opróżnisz skarpetki, żeby droga powrotna stała się o wiele lżejsza.

Wykonaj 4 serie:

20 razy wiosłowanie, zmieniając ręce,

farewell summer renegade row

15 przysiadów z wypchnięciem na każdą rękę,

farewell summer squat to press

15 skrętów na każdą stronę,

farwell summer woodchopper

15 wymachów ramionami w skłonie na każdą stronę,

farwell summer bent over row

15 rumuńskich martwych ciągów na każdą nogę.

farwell summer RDL

Trening na boisku

Boisko jest idealnym miejscem na sprinty i ćwiczenia z podbiegiem. Drzewa, ławki i liny na boiskach mogą być naturalnymi obiektami, wyznaczającymi odległość i cel biegu, a także ograniczają potrzebę używania innego sprzętu treningowego.

Wykonaj 2 serie:

6 sprintów przez całe boisko

farewell summer field run

20 wyroków na boki

farewell summer lateral lunges

3 podbiegi sprintem (powrót marszem)

farewell summer hill sprints

3 podejścia na czworaka („bear walk"), powrót marszem

farwell summer bear crawl

Masz jeszcze jakieś inne ulubione miejsce, które latem zamienia się w salę treningową? Daj nam znać, tweetując na @Reebok.

Experts / sierpień 2016
Maureen Quirk, Global Newsroom