alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
/ wrzesień 2016

25 915: Damian Sztejkowski

Talent to jedno, pasja to drugie, ale żeby osiągnąć sukces, trzeba jeszcze ciężkiej pracy. Doskonale wie o tym Damian Sztejkowski, młody sprinter z Polkowic.

Damian, mimo że bieganie trenuje dopiero od kilku lat, może już pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych U18 w Tbilisi, w których zajął 6 miejsce w biegu indywidualnym, a w sztafecie wywalczył brąz. Do tego jest mistrzem Polski juniorów młodszych na dystansie 100 metrów i wicemistrzem na dystansie 200 metrów.

"Sport był w moim życiu od zawsze. Już w pierwszej klasie mama zapisała mnie na basen. Potem była piłka nożna, skok w dal, tenis, ale ja jednak zakochałem się w bieganiu. Ciężko powiedzieć, czy biegam z pasji czy po to by wygrywać zawody. W sporcie te rzeczy się ze sobą łączą" – mówi Damian.

Jego obecne rekordy życiowe to 10,74s na 100m i 22,01s na 200m (aktualny rekord Polski młodzików), a widząc poziom determinacji i talentu Damiana, jesteśmy pewni, że swoimi wynikami sprawi nam w kolejnych latach jeszcze wiele radości.

"Kocham biegać, ale jednocześnie myślę o tym by pobiec szybciej, lepiej, by pobić swój rekord o ułamek sekundy. To niesamowite uczucie, kiedy stajesz na podium i wiesz, że cały twój wysiłek, wszystkie treningi przynoszą efekt", kończy Damian. 

Wejdź na Reebok.com/CountYourDays i sprawdź ile dni czerpania z życia pełnymi garściami jeszcze przed Tobą.

/ wrzesień 2016