alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Experts / styczeń 2017
Natalie Chladek, Global Newsroom

Dłonie, które jednoczą ludzi wokół biegania

Spróbujcie zapytać biegacza bez czego nie mógłby żyć, a odpowie wam, że bez... dłoni.

Tak, to nogi Chris'a Clark'aniosą go ulicami Chicago, czyniąc go oddanym członkiemNovember Project i pozwalają mu biec z San Francisco do Napa w stanie Kalifornia wraz z innymi członkami drużyny podczas biegu Reebok RagnarRelay. 

Ale to jego dłonie opowiadają historię o tym, jak odnalazł swoje miejsce w sportowej społeczności.  

"Dłonie służą mi na co dzień, pozwalają realizować swoje pasje, uprawiać sport i dobrze się bawić, ale cenię w nich najbardziej to, że dają mi możliwość ciepłego przywitania się z drugim człowiekiem", mówi Clark. 

Clark jest częścią kampanii Reebok na rok 2017, którą promuje wzruszający spot pod tytułem "Dłonie", będący kontynuacją filozofii "Be More Human". Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na to, jak nasze dłonie opowiadają historie. Historie naszej ciężkiej pracy, naszych sukcesów i porażek. Historie naszej pełnej poświęcenia drogi ku samodoskonaleniu.   

Dłonie Clarka są świadectwem mroźnych chicagowskich zim.  Opowiadają również historię jego sportowej ścieżki, oraz fizycznych, społecznych i psychicznych aspektów, które są częścią obranej przez niego drogi. 

Ponieważ bieganie to sport uprawiany zazwyczaj w pojedynkę, Clark nawiązał przyjaźnie, odnalazł motywację i poczucie wspólnoty na porannych treningach grupowych oraz podczas dzielenia busa, bezsennych nocy i 200 mil biegu z pozostałymi członkami swojej ekipy Ragnar.

"Dłonie pozwalają mi otaczać opieką członków mojej rodziny, przyjaciół i znajomych, oraz pomagają mi osiągać nowe sportowe cele" mówi.

Jako członek November Project, społeczności biegowej, z 32 oddziałami na całym świecie, Clark odkrywa, że sport daje nam o wiele więcej niż tylko dobrą kondycję i zdrowie. 

"Ćwiczenia zawsze dość szybko mi się nudziły jeśli nie miałem wyznaczonego konkretnego celu" twierdzi. 

"Project November to otoczenie, które wykracza poza ramy pojęcia "społeczność".  Wsparcie, które otrzymuje dzięki kibicom i treningom obwodowym jest niesamowicie motywujące".

Project November podkreśla jak ważne jest bycie razem. Wyrażane jest to na wiele sposobów - choćby przez przybijanie piątki na każdym zakręcie, czy wspólne rozgrzewki, które poprzedzają każdy trening.

Jednak nic nie wyraża tego lepiej niż niezliczona ilość uścisków, które towarzyszą każdemu treningowi: tych na przywitanie, tych gratulujących i tych, które mówią "do zobaczenia". 

Dla Clarka te uściski są dowodem na to jak November Project ma wiele wspólnego z tym w co wierzy i z całym dobrem, które płynie z tego co może osiągać każdego dnia dzięki swoim dłoniom.

"November Project opiera się na wartościach, które towarzyszą mi również w moim codziennym życiu" mówi Clark. 

"Nie ma nic lepszego niż porządny uścisk i mam nadzieję, że uściski moich dłoni pozwalają szerzyć dobro i współczucie wśród ludzi na całym świecie." 

A jaką historię opowiadają Twoje dłonie?  Wrzuć tweet @Reebok #BeMoreHuman

Experts / styczeń 2017
Natalie Chladek, Global Newsroom