alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / luty 2017
Danielle Rines, Global Newsroom

Ewolucja klasyki z ZOKU RUNNER

Najnowsze buty Reebok to nowoczesna interpretacja ponadczasowego stylu linii Classic.

Od pokazów mody po miejskie chodniki, sneakery na dobre zadomowiły się w naszej rzeczywistości. Nowość w kolekcji Reebok Classic, ZOKU Runner wprowadzają w ten trend powiew nowoczesności i klasyki zarazem.

ZOKU są przykładem na to, jakie mogą być rezultaty inspiracji klasycznymi projektami i trzema dekadami doświadczeń. 

„Czerpaliśmy jak najwięcej z naszej przeszłości - z modelu Aztec z lat 70,  Classic Leather  z lat 80., czy Dual Pump Runner z lat 90.", mówi główna projektantka ZOKU RUNNER, Tracy Luk.

Począwszy od dwukolorowych butów, przez kowbojki i platformy po buty go-go, lata 70. były mocno krzykliwe. Aztec z ich kolorami retro i smukłą sylwetką są symbolem tej dekady. 

W latach 80. wraz z punk rockiem pojawiły się wysokie do kolan cholewki i buty sportowe. Classic Leather ze swoją prostą i czystą, białą formą reprezentowały zmianę stylu. 

Buty Aztec i Classic Leather łączył symboliczny wzór na bokach.

ZOKU RUNNER również mają unowocześnioną wersję tego wzoru, który pierwotnie został stworzony jako symbol ruchu i zmian.

„Istotną częścią jest duży, tradycyjny wzór po bokach, który bardzo chcieliśmy wyeksponować", mówi Tracy Luk.

„Był to jeden z kluczowych elementów, któremu nadaliśmy lekko zmieniony kształt, podobnie jak zaczerpniętemu z Dual Pump Runner zapiętkowi".

Kiedy w latach 90. debiutował model Dual Pump Runner, wyróżniał się całkowicie nową sylwetką. Było to ucieleśnienie pewności siebie i wyjątkowości tego czasu.

 ZOKU RUNNER są teraz tym samym, ponieważ łączą tradycyjne trendy z technologiami przeszłości. 

„Chcieliśmy nadać im współczesny charakter, również z punktu widzenia samej konstrukcji", mówi Tracy. „Zdecydowaliśmy się więc na cholewkę z niesamowicie wygodnej i dopasowanej tkaniny oraz piankę DMX, która nie tylko dodaje amortyzację, ale sprawia też, że buty są wyjątkowo lekkie".

Cholewka Reebok oraz cyfrowa technologia produkcji tkaniny pozwoliły projektantce nadać butom unikalny styl.

Nawet nazwa ZOKU oznacza kontynuację, ewolucję lub bycie członkiem plemienia czy jakiejś określonej grupy. Jako najmłodszy członek rodzinyReebok Classics, ZOKU są reprezentantami ponadczasowej klasyki z nowoczesnymi akcentami.

Projektowanie tych butów zajęło Tracey Luk niemal półtora roku. Naturalnym więc było pytanie o to, w jaki sposób projektuje się przyszłość.

„Większość projektantów zgodzi się z tym, że rzecz polega na własnym guście, a pomysły pochodzą ze swojego wnętrza", mówi.

Luk dodaje, że pomimo jej dziesięcioletniej współpracy z Reebok, oglądanie swoich projektów na półkach sklepowych nadal jest niesamowitym przeżyciem.

„Myślę że tym, co sprawia że designerzy kochają to, co tworzą, buty czy cokolwiek innego, jest możliwość zobaczenia, jak ich praca ma odzwierciedlenie w codziennym życiu".

Co sądzisz o swoich nowych butach ZOKU RUNNER? Podziel się z nami swoimi odczuciami na Instagramie @ReebokClassicPolska.

Style / luty 2017
Danielle Rines, Global Newsroom
Tagi