alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Studio / marzec 2017
Danielle Rines, Global Newsroom

Pięć pozycji jogi dla biegaczy

Pogoda się zmienia i ani się obejrzysz, jak nadejdzie sezon maratonów. To dobry moment, aby uatrakcyjnić swój trening!

Co powiesz na jogę?

Nie musisz trenować wyłącznie w parku czy na bieżni, rozciąganie jest tak samo ważne. Joga to dla biegaczy kolejny sposób na budowanie energii, wytrzymałości i siły. 

„Joga jest nie tylko wspaniałym sposobem na stres i pobudzenie organizmu przed lub po biegu; elastyczność i wytrzymałość, które są budowane i rozwijane na macie, mogą też pomóc w uniknięciu kontuzji i poprawić wytrzymałość podczas biegu"– twierdzi szefowa CorePower Yoga i instruktorka, Majesta Thorndike.  CorePower Yoga to rodzaj bardzo intensywnego treningu. 

Joga może również uczyć biegaczy koncentracji, wzmacniać psychicznie i zapewniać uczucie spokoju na długich dystansach.

„Joga wprowadza do życia pewien rodzaj uważności, także poza matą”, mówi Thorndike.

Wiedząc, że w biegu równie ważną rolę odgrywają tempo i wytrzymałość, joga może pomóc biegaczom poznać ich własny rytm. 

„Joga jest doskonałą aktywnością uzupełniającą bieganie, przynoszącą coś więcej niż tylko fizyczne korzyści (które są niesamowite). Joga pomaga się wyciszyć i uczy oddychać".

Majesta mówi, że środowisko jogi, bez względu na to, czy jest się w studio, czy ćwiczy się samemu, zapewnia biegaczom poczucie obecności, które niesie ich do mety.

„Nic bardziej nie inspiruje do zwolnienia tempa i odnalezienia obecności lepiej niż ciepły pokój, dobra muzyka i płynna sekwencja jogi".

Tak więc maratończycy, uwaga: Majesta i kilku jej kolegów instruktorów z CPY pokażą wam pięć ruchów, które przeniosą was z maty do... mety.

1. Odpoczynek biegacza

Możesz wykonać to ćwiczenie aktywnie, utrzymując tylne kolano w pozycji podniesionej, lub odzyskać siły, kładąc tylne kolano na macie. W ten sposób rozciągasz zginacze stawu biodrowego, pośladki i mięśnie pleców, a także wzmacniasz ścięgna podkolanowe i mięśnie czworogłowe ud.

2. Ardha hanumanasana (półszpagat)

Możesz trzymać biodra uniesione lub ułożyć je na pięcie z tyłu. Wyprostuj jedną nogę i poruszaj palcami, naprężając je lub podkurczając. Ta pozycja pomaga rozciągnąć ścięgna podkolanowe i mięśnie łydek, a jednocześnie wzmacnia plecy.

3. Pozycja Wschodzącego Księżyca – klęcząca

Ta pozycja rozciąga zginacze stawu biodrowego i mięśnie lędźwiowe. Aby ją wykonać, ustaw przednią stopę lekko przed przednią kostką, a następnie przesuń biodra do przodu, aż poczujesz w nich obciążenie! Dodaj dowolne ruchy ramion do tej pozycji, aby zintensyfikować rozciąganie!
 

4. Pozycja stojąca 4

Możesz wykonać to ćwiczenie, stojąc lub leżąc na wznak (na plecach):  Ta pozycja rozciąga biodra, pośladki i dół pleców! Aby ją wykonać, ustaw kostkę na wierzchu uda drugiej nogi, a następnie opuszczaj biodra w dół i w tył, tak jakby miał wyjść z tego przysiad! Wysuń klatkę piersiową do przodu. Nie zapomnij o oddychaniu!
 

5. Skandasana (pozycja szerokiego wypadu w bok)

Ta pozycja rozciąga mięśnie wewnętrzne/zewnętrzne ud, ścięgna podkolanowe i mięśnie łydek! Zacznij od szerokiego rozstawienia stóp z palcami skierowanymi do przodu, wykonuj wypady w bok i oddychaj! Możesz naprężać i podkurczać palce stóp, a także poruszać ramionami, aby zintensyfikować rozciąganie!

Jakie są Twoje ulubione pozycje przed biegiem? Daj nam znać na Instagramie @Reebokpl

Studio / marzec 2017
Danielle Rines, Global Newsroom
Tagi