alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / kwiecień 2017
Danielle Rines, Global Newsroom

Dla prawdziwych fanów – nowe buty 'Alien Stomper'

Dobro kontra zło. Finałowe starcie w filmie "Obcy - decydujące starcie" to pojedynek, którego długo nie zapomnimy.

W 1986 roku Obcy wrócił na ekrany kin. Od pierwszej części minęło aż 7 lat, ale sequel nikogo nie rozczarował.

Ostatnia scena, kiedy Ellen Ripley walczy z Królową Obcych, za każdym razem wbija w fotel, a cichym bohaterem są oczywiście buty Reebok Alien Stomper.

Nic dziwnego, że szybko stały się obiektem zainteresowania fanów.

Dzisiaj, 26 kwietnia, świętujemy 'Alien Day' i nie ma lepszego dnia, żeby zaprezentować aż DWIE nowe wersje Alien Stomper.

Inspirowane postacią Królowej Obcych i mechanicznym kombinezonem Power Loader, w którym walczyła Ellen, każdym detalem nawiązują do historii opowiedzianej w filmie.

Jak twierdzą projektanci tego modelu, Chris Hill i Xavier Jones, edycja Power Loader nawiązuje też mocno do pierwszej, klasycznej, wersji tego buta.

Power Loader – "ładowarka"

"Chciałem, żebyśmy pozostali tak blisko oryginału jak to możliwe", mówi Jones. "Uwzględniłem tu tyle detali, że każdy fan od razu zorientuje się o co chodzi."

Jones sam zalicza się do wielkich fanów filmu.

"Oczywiście mamy tu takie same paski jak widać na samym robocie-kombinezonie", mówi. "Inspirowałem się też siatkową osłoną na górze – stąd element z siatki na cholewce. No i mamy oczywiście numer maszyny, P-5000, na zapięciu." 

Queen Alien – Królowa Obcych

Hill był wielkim fanem serii "Obcy", długo zanim dostał szansę zaprojektowania butów Queen Alien.

"To niesamowite, że mogłem zaprojektować buty związane z filmem, który tak uwielbiam", mówi. "Móc aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia tak wyjątkowych butów, to spełnienie marzeń."

Hill przyznaje, że szybko pojawił mu się w głowie zarys projektu inspirowany niepowtarzalnym "stylem" Królowej Obcych. 

"Czarna polerowana skóra wydała mi się idealnym odwzorowaniem obślizgłej, mokrej skóry Królowej Obcych", mówi. "Zależało mi, żeby cały projekt utrzymać w mrocznym klimacie." 

Hill postanowił mocno dopracować szczegóły, więc zawarł elementy, które zauważą i docenią tylko najzagorzalsi fani. 

"Niektóre smaczki pojawią się dopiero w ciemności. Na przykład napis XX121 to nawiązanie do postaci ksenomorfa. Pewnie nie wszyscy to zrozumieją, ale fani na pewno."

Pierwsze wrażenia

Jesteśmy pewni, że fani pokochają oba modele, ale dodatkowo zaskoczy ich pudełko, w którym dostaną buty. Hill ocenia, że dopracowanie projektu trwało co najmniej 300 godzin! 

"Niektóre sumbole nawiązują do filmu bezpośrednio, inne z lekkim przymrużeniem oka." Jest pewien, że fani docenią takie opakowanie.

"Na przykład scena walki z królową, kiedy Ellen w końcu otwiera właz i Obcy jest wyrzucony w kosmos – zdradzę, że to jedna z inspiracji."

Nic się nie martwcie, na hasło "Get away from her, you B*TCH" też znalazło się miejsce na pudełku.

Premiera nowych Alien Stomperów już 18 lipca 2017, a w ięcej szczegółów wkrótce.

To jak, też nie możecie się doczekać Alien Stomperów? Dajcie nam znać na Instagramie @Reebokpl

Style / kwiecień 2017
Danielle Rines, Global Newsroom
Tagi