alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Kick & Punch / październik 2017
Maureen Quirk, Global Newsroom

Trening bokserski? Zmień buty

Niezależnie, czy jesteś doświadczonym maratończykiem czy biegasz tylko okazjonalnie, nie biegasz bez odpowiednich butów biegowych.

Więc dlaczego używasz tych samych butów do innych sportów? Na przykład, gdy trenujesz boks?

"Tak, jak wkładasz buty biegowe na przebieżki, a buty do koszykówki na weekendowego kosza ze znajomymi, na zajęciach z boksu powinno się nosić buty bokserskie" - tłumaczy Jeremiah Maestre, trener boksu pracujący w Nowym Jorku.

"Ludzie oglądają walki bokserskie, z profesjonalnymi pięściarzami w butach bokserskich i sądzą, że takie obuwie przeznaczone jest dla tylko dla zawodowców. To tak, jakby buty biegowe były tylko dla zawodowych maratończyków, a buty do podnoszenia ciężarów wyłącznie dla mistrzów olimpijskich".

Czym tak naprawdę buty bokserskie różnią się od sneakerów?

Maestre wyjaśnia nam, że główna różnica to wzmocnienie kostki.

"W technice bokserskiej praca i ustawienie stóp jest kluczowe".

"Od pewnego utrzymywania się na nogach po płynne przenoszenie ciężaru na palce tylnej nogi, lekkie buty o mocnym trzymaniu w kostce i płaskiej podeszwie to absolutna podstawa Twojego bokserskiego treningu".

Jak sprawdzić, czy Twoje buty odpowiednio wspierają kostkę? Wystarczy na nie spojrzeć. Buty ze wsparciem kostki mają wydłużoną cholewkę, która zakrywa część kostki.

W dalszym ciągu nie wiesz, czy potrzebne Ci będą bokserskie buty na Twoje zajęcia? Specjalnie dla Ciebie mamy kilka porównań.

Jeśli nie używasz pilota do telewizora żeby zadzwonić...

noble-trainer-illustration-remote

Nie jesz płatków śniadaniowych widelcem...

noble-trainer-illustration-cereal

Nie pierzesz ubrań płynem do naczyń...

 noble-trainer-illustration-laundry

...nie będziesz wkładał butów biegowych na zajęcia bokserskie. Założysz buty Noble Trainer ...

noble-trainer-illustrations-boxing

Dowiedz się więcej na temat butów Noble Trainer na Reebok.pl i daj nam znać na Instagramie @Reebokpl czy czujesz w nich różnicę podczas swoich zajęć bokserskich.

Kick & Punch / październik 2017
Maureen Quirk, Global Newsroom
Tagi