alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Running / styczeń 2018

Przeszkoda czy bieg? Reebok POWERUN by Runmageddon

Takiego biegu jeszcze w Polsce nie było! Biegniesz trasą najeżoną przeszkodami i sam decydujesz, czy podejmujesz wyzwanie danej przeszkody czy omijasz ją i lecisz przed siebie.

 Miejski bieg z przeszkodami

Do tej pory mieliśmy do czynienia albo z typowymi biegami ulicznymi, w których uczestnicy pokonują określony dystans na czas, albo z tzw. biegami przeszkodowymi (OCR), gdzie głównym wyzwaniem są różnego typu utrudnienia.

We współpracy z Runmageddonem, organizatorem najbardziej popularnej serii biegów OCR w Polsce, postanowiliśmy te dwie idee połączyć, a może nawet trochę sobie przeciwstawić. 

Główną zasadą Powerunu jest to, że sam, na trasie, decydujesz czy podchodzisz do danej przeszkody czy po prostu biegniesz.

Jeśli wybierzesz przeszkodę i uda Ci się ją pokonać, zyskujesz 1 minutę odjętą od końcowego wyniku biegu. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody - tym samym za 10 przebytych utrudnień możesz zyskać aż 10 minut czasu!

Pytanie tylko, czy uda Ci się pokonać przeszkodę szybciej niż w 1 minutę? Dodatkowo pewnie stracisz więcej sił niż podczas biegu. Może jednak warto nie przejmować się i skupić się na biegu? Ach te dylematy!

Powerun przeszkoda

Jakich przeszkód się spodziewać?

Jak już ustaliliśmy, kluczową sprawą w tej zabawie będzie dobór odpowiedniej taktyki i szybkie podejmowanie optymalnych decyzji. Przed Tobą będzie 10 przeszkód - sam musisz ocenić jak szybko dasz radę je pokonać i czy nie wyciągną z Ciebie zbyt dużo energii.

Oto lista planowanych przeszkód, w większości znanych uczestnikom Runmageddonu. 

  • Multirig - konstrukcja z zawieszeniem drążków i kół gimnastycznych. Zawodnicy mogą używać wyłącznie kończyn górnych do przedostania się z punktu początkowego do punktu końcowego.
  • Helikopter - wspinanie się do góry po pionowej drabince.
  • Pole dance - wspięcie po grubych, pochylonych rurach na górną część konstrukcji i zjazd po pionowej rurze.
  • Wahliwa - zawieszona pod kątem kratownica z łańcuchem. Zadaniem uczestników jest przedostanie się z jednego końca ściany na drugi przy pomocy podwieszonej metalowej siatki.
  • Parkour - połączenie kilku przeszkód o miejskim charakterze.
  • Ściana z opon / łańcuchów - zawodnik przedostaje się ponad wierzchołkiem ściany z jednej jej strony na drugą przy użyciu opon / łańcucha.
  • X-man - pokonanie przeszkody z punktu początkowego do końcowego po łańcuchach.
  • Hope to rope - wspinaczka po ścianie i przedostanie się na drugą stronę.
  • Czarna wdowa - przejście metalowej konstrukcji pomiędzy linami na drugą stronę.
  • Porodówka - kilka rzędów opon, przytwierdzonych do ziemi drewnianym palem. Przeszkodę można pokonać przeciskając się na drugą stronę przez niewielki otwór pozostawiony pod oponami.

 

Start i meta

Start oraz meta mieścić się będą w Parku Fontann przy Bulwarach Wiślanych. Tam też zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, w którym oprócz pakietów startowych, na wszystkich odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Trasa

Reebok POWERUN by Runmageddon pobiegnie przez najbardziej reprezentatywne części Warszawy - Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Trasa mierzyć będzie około 10 km, a na całej długości stanie 10 zróżnicowanych pod kątem trudności przeszkód.

W jakich butach to pobiec?

Dobre pytanie. Weteranom Runmageddonu pewnie od razu przed oczami stają buty z agresywnym bieżnikiem, wytrzymałe i lekkie, czyli coś pokroju AT Super 3.0. To dobry trop, ale nie tym razem.

Powerun to miejski bieg z przeszkodami, zdecydowana więszkość trasy to twarda, asfaltowa nawierzchnia, a samego biegu też trochę jest (10 km!) więc przyda się więcej amortyzacji.

A jak więcej amortyzacji, to tylko Reebok Floatride, czyli nasze najbardziej zaawansowane technologicznie buty biegowe w historii! Sprężystość, amortyzacja, pełna kontrola - te buty nie mają sobie równych, dlatego są rekomendowanym wyborem na ten bieg.

Co teraz? Kluczowe informacje

Kiedy biegniemy?

14 kwietnia 2018 roku. Startujemy od 9:00 i biegniemy w seriach po 150 osób co 15 min. Koniec około 18:00.

Jaka cena?

Im wcześniej się zapiszesz tym taniej! Ceny zaczynają się od 79 PLN

Co w pakiecie?

Koszulka techniczna biegu POWERUN marki Reebok, zniżka na zakup butów Reebok FLOATRIDE oraz napoje. Odbiór pakietów od 13.04 w miasteczku biegowym w Parku Fontann.

Kiedy zapisy?

JUŻ!!! Nie chcemy straszyć, ale lepiej się pospieszyć, bo miejsc jest tylko 5000 :)

Wejdź i zarezerwuj swoje miejsce już teraz

Do zobaczenia na trasie!

Powerun miejski bieg z przeszkodami

Running / styczeń 2018