alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
CrossFit® / styczeń 2018
Reebok PL

Rzuć wyzwanie oczekiwaniom, czyli premiera Nano 8

18 stycznia 2018 to dzień premiery nowych Nano 8. Jak go uczciliśmy? Oczywiście treningiem. Jednym w Londynie i około setką na terenie całej Polski.

Nano 8

Samej serii butów Nano chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Legendarne już buty do CrossFitu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich trenujących, a to już ich ósme wcielenie!

Co nowego tym razem?

Po pierwsze FlexWeave, czyli superwygodny i jednocześnie wytrzymały materiał zostosowany w cholewce. Po drugie więcej miejsca dla palców, dzięki czemu możemy łatwiej generować jeszcze więcej mocy. Po trzecie, ulepszona podeszwa, która pozostała stabilna, ale jest teraz bardziej elastyczna i dzięki temu komfortowa.

Dobra, starczy o bucie. Co ciekawego działo się 18.01.2018? (dwie ósemki w dacie, przypadek?)

Londyn

To tutaj odbyła się w tym roku światowa premiera Nano 8. Z Polski pojechała specjalna delegacja w osobach Bartka Lipki (the Fittest in Poland 2017), Piotra Makowskiego (red. nacz. Men's Health) i Franciszka Romańskiego (Reebok Sports Marketing) i jak zgodnie twierdzą, było warto.

Event zorganizowany był w ścisłym centrum miasta, w WIT Training, miejscu które łączy ze sobą przestrzeń sklepową i przestrzeń treningową (CrossFit).

 Nano 8 trening

Na wstępie odbyła się krótka konferencja Q&A, a w roli głównej wystąpili: Dave Castro (dyrektor CrossFit Games), Tia Clair Toomey (The Fittest on Earth 2017), Dan Bailey (pięciokrotny uczestnik CF Games) oraz Tal Short (Senior Product Manager Reebok HQ). Goście odpowiadali na pytania prowadzącego dotyczące najnowszego modelu i dzielili się swoimi odczuciami.

Następnie Dave Castro zaprezentował trening dla wszystkich uczestników eventu, nazywając go 18.0, zgodnie z nomenklaturą CrossFit Games Open. Jak sam przyznał trening jest przedsmakiem Open 2018, na które już rozpoczęły się zapisy.

Treningiem był couplet na czas w formacie 21-15-9:

  • - Dumbbell Snatches
  • - Burpees over DB
  • Nano 8 trening

Być może można to potraktować jako wskazówkę, jakich ćwiczeń spodziewać się w rywalizacji podczas Open.

Uczestnicy podzieleni na mniejsze grupy mieli okazje wykonać trening przygotowany przez Dave’a, a nad poprawnością ruchów czuwali czołowi zawodnicy CrossFit, m.in. Scott Panchik, Lukas Esslinger, wspomniani Tia, Dan, oraz sam Dave Castro. 

Polska

U nas z okazji premiery Nano 8 postawiliśmy rozruszać całą CrossFitową społeczność, a nie tylko garstę wybranych. 

Dlatego opracowaliśmy specjalny trening "sponsorowany przez cyferkę 8", który miał sprawdzić Waszą wytrzymałość, siłę i szybkość. Oto on:

"The Nano 8 Challenge WOD"
8 rounds for time:
8 wall ball 10kg/6kg
8 box jump over 60cm/50 cm
8 Kettlebell swing 32kg/24kg
8 toes to bar
8 hang power clean 40kg/25 kg
8 pull up
8 front squats 40kg/25kg
8 burpees

Prawda, że piękny? Na pierwszy rzut oka może trochę przerażać, ale jak wejdziecie w rytm i znajdziecie swoje spokojne tempo, to nie jest taki straszny. Najlepszym udało się zejść poniżej 30 minut.

Przy okazji treningu ogłosiliśmy konkurs na jego najszybsze wykonanie - wystarczyło wrzucić na Instagram swoją fotkę po treningu z opowiednim opisem i tagami, a można było wygrać parę nowiutkich Nanosów.

Zwycięzcami okazali się KarolinaPrzemek, ale wszystkim bardzo dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Kawał dobrej roboty!

 

A post shared by Karolina (@kara_wwa_) on Jan 18, 2018 at 11:37am PST

 

A post shared by PrzemekSz (@szprzemek_) on Jan 18, 2018 at 12:12pm PST

CrossFit® / styczeń 2018
Reebok PL