alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
CrossFit® / luty 2018
Maureen Quirk, Global Newsroom

5 najtrudniejszych treningów CrossFit Open według Dave'a Castro

Od 2011 roku, uczestnictwo w CrossFit Open jest dla zawodników sprawdzianem i pierwszym krokiem do walki o mistrzostwo w Reebok CrossFit Gamesdave-castro-crossfit-open-6

Po siedmiu latach istnienia, Open stały się jednymi z największych zawodów fitnes na świecie, przyciągając w 2017 roku ponad 380 000 uczestników. Sportowcy z całego świata, bez względu na swój poziom zaawansowania, wykonują te same treningi w ciągu pięciu tygodni. Wszystko po to, aby znaleźć się na zbiorczej tabeli wyników i móc porównać swoją obecną formę do innych osób w kraju, grupie wiekowej czy po prostu w swoim boxie lub siłowni.

Z myślą o wyczerpujących treningach Open stworzyliśmy i wprowadziliśmy do sprzedaży Nano 8 Dark Places pack - to oficjalne obuwie CrossFit otrzymało nową gamę kolorystyczną, symbolizującą "ciemne miejsce", które większość zawodników zaczyna w pewnym momencie odczuwać podczas diabelnie ciężkiego treningu Open. 

"Jeśli trenujemy CrossFit z należytą intensywnością, na każdym treningu powinniśmy dojść do naszego ciemnego miejsca" - tłumaczy nam dyrektor CrossFit Games Dave Castro, który osobiście zaprojektował wszystkie ćwiczenia Open, od początku jego istnienia. 

Jeśli trenujemy CrossFit z należytą intensywnością, na każdym treningu powinniśmy dojść do naszego ciemnego miejsca.

"Jednak wielu ludzi doświadcza czegoś podobnego dopiero podczas Open. Sprawia to atmosfera tego wydarzenia. Jego intensywność oddziałuje na Ciebie i nagle osiągasz motywację, o którą siebie nie podejrzewasz. To właśnie nazywam Twoim ciemnym miejscem". dave-castro-crossfit-open-6

Dave stara się, by wszystkie ćwiczenia Open prowadziły do niemal bolesnego wysiłku, ale przyznaje, że niektóre WODy były szczególnie intensywne. W rozmowie z nami zdradził, które.

Przygotowuj się do startu w Open 2018 - spójrz na naszą oś czasu i, jeśli masz dość odwagi zapoznaj się z pięcioma treningami, które Castro uważa za najtrudniejsze w historii.

Trening 1: 16.5

21-18-15-12-9-6-3 powtórzeń w czasie:

Thrustery 43/30 kg.
Burpees

Trening 2: 13.5

Wykonaj maksymalną liczbę powtórzeń w 4 minuty:

15 Thrusterów 45/30 kg.
15 x Podciąganie do klatki piersiowej

Jeśli zrobisz 90 powtórzeń (3 serie) w czasie poniżej 4 minut, wydłuż czas do 8 minut.

Jeśli zrobisz 180 powtórzeń (6 serii) w czasie poniżej 8 minut, wydłuż czas do 12 minut.

Jeśli zrobisz 270 powtórzeń (9 serii) w czasie poniżej 12 minut, wydłuż czas do 16 minut.

Itd. postępuj według tego wzoru dopóki nie dasz rady wykonać wszystkich powtórzeń.

Trening 3: 12.1

Wykonaj maksymalną liczbę powtórzeń w 7 minut: 

Burpees

Trening 4: 11.6

Wykonaj maksymalną liczbę powtórzeń w 7 minut:

3 Thrustery 45/30 kg.
3 x Podciąganie do klatki piersiowej

6 Thrusterów 45/30 kg.
6 x Podciąganie do klatki piersiowej

9 Thrusterów 45/30 kg.
9 x Podciąganie do klatki piersiowej

12 Thrusterów 45/30 kg.
12 x Podciąganie do klatki piersiowej

15 Thrusterów 45/30 kg.
15 x Podciąganie do klatki piersiowej

18 Thrusterów 45/30 kg.
18 x Podciąganie do klatki piersiowej

21 Thrusterów 45/30 kg.
21 x Podciąganie do klatki piersiowej

To trening na czas. Jeśli zrobisz 21 powtórzeń, spróbuj wykonać 24. Jeśli zrobisz 24 powtórzeń, spróbuj wykonać 27, itd.

Trening 5: 14.2

Co 3 minuty, wykonuj tak wiele jak tylko się da:

Od 0:00-3:00
2 serie:
10 Overhead squats (przysiady rwaniowe) 43/30 kg.
10 x Podciąganie do klatki piersiowej

Od 3:00-6:00
2 serie:
12 Overhead squats (przysiady rwaniowe) 43/30 kg.
12 x Podciąganie do klatki piersiowej 

Od 6:00-9:00
2 serie: 
14 Overhead squats (przysiady rwaniowe) 43/30 kg.
14 x Podciąganie do klatki piersiowej 

Itd. według tego wzoru dopóki nie dasz rady wykonać wszystkich powtórzeń. dave-castro-crossfit-open-8

CrossFitowcy z dłuższym stażem zauważą, że kilka z WODów z tej listy pojawiło się już wcześniej na treningach Open. Bo to ćwiczenia tak dobre, że Dave wciągnął je na swoją drugą listę.

Zapytaliśmy go zatem, czy jest szansa, by któreś z naszych ćwiczeń powtórzyło się także w tym roku? A także o to, co decyduje o tym, że wybiera częściej jakieś ćwiczenie? Okazuje się, że Dave chce po prostu inspiracji.

"Natura CrossFit polega na tym, że jeśli ćwiczysz WODy regularnie, Twoja kondycja stopniowo się poprawia" - mówi Castro. "Nabierasz sił, szybkości i refleksu".

"Codziennie skupiasz się na poprawieniu wczorajszego rezultatu, dlatego łatwo przeoczyć, jak bardzo poprawiła się Twoja kondycja. Dopiero nasze programowanie treningu Open, zwraca ludziom uwagę na to, jak bardzo poprawiła im się forma w ciągu ostatniego roku. Ale czasami jest odwrotnie. I wtedy to jest pobudka, której potrzebują, by bardziej przyłożyć się do treningów".

Konkluzje? Wszystko jest możliwe. A Dave jest zawsze do bólu szczery.

Dopiero nasze programowanie treningu Open, zwraca ludziom uwagę na to, jak bardzo poprawiła im się forma w ciągu ostatniego roku.

dave-castro-crossfit-open-3

dave-castro-crossfit-open-5

dave-castro-crossfit-open-4

Pierwszy trening Open 2018 był zaanonsowany na Games.CrossFit.com w czwartek, 22 Lutego. Nie oglądałeś? Masz jeszcze czas, żeby zarejestrować się na Open lub zrobić kupić oficjalną kolekcję CrossFit Open , w tym Nano 8 Flexweave Dark Places pack.

CrossFit® / luty 2018
Maureen Quirk, Global Newsroom