alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / marzec 2018
Danielle Rines, Global Newsroom

Fotograf w obiektywie - Atiba Jefferson

Już od pierwszego naciśnięcia migawki, widać, że Atiba Jefferson całkowicie panuje nad planem zdjęciowym.

Chodząc po swoim studio, dba o właściwą atmosferę tej sesji - wymienia uwagi z członkami ekipy, a dowcip opowiedziany modelce sprawia, że momentalnie łapią dobry kontakt. To wróży wyjątkowe zdjęcia. 

Dla Reebok Classics Atiba pracował nieprzerwanie osiem godzin, fotografując kampanię "Always Classic" z celebrytami takimi jak like Lil Yachty, Teyana Taylor czy Rae Sremmurd. Jego unikatowe zdjęcia utrzymane są w charakterystycznym stylu estetyki ulicznej i świetnie oddają zamysł nowej, nasyconej energią kampanii Reeboka.

"Zawsze staram się stworzyć szczery portret swojej postaci" - mówi nam Jefferson.  

"Ważne, by czuła się komfortowo przekazując nam swoją prawdziwą historię. Nie jestem typem fotografa, który stara się zmienić swojego modela w postać, którą na pewno on nie jest. Wierzę, że moje zdjęcia uczciwie oddają to, kim ta osoba naprawdę jest".

Atiba w pełni realizuje się jako fotograf, ale tym razem pozwolił nam na ekskluzywną sesję ze sobą w roli... modela. Wykonaliśmy ją na jego planie zdjęciowym, używając starego, klasycznego aparatu.

Uznaliśmy, że najbardziej realistycznym ujęciem będzie pokazanie fotografa z punktu widzenia jego modeli.

"Dla mnie to naprawdę fajny pomysł, nie sądzę, że jest dużo tego rodzaju sesji" - wspiera nas Atiba. 

"To dla mnie ciekawe - dowiaduję się więcej o swoich modelach, jak się czują i przez co muszą przejść. Takie odwrócenie ról. Będzie to inspirujące dla kolejnych własnych sesji".

Kampania Reebok Classics "Always Classic" kierowana jest do ludzi odważnych, którzy ośmielają się przesuwać swoje granice i nie dają się zaszufladkować. Wyzwaniem, jakie stanęło przed Atibą, było pokazanie legendarnych sylwetek Reebok Classic, a przy tym opowiedzenie nowych historii. I na pewno to się udało.

Sportretowanie niezwykłych osobowości i ich historii było zgodne ze stylem Atiby, tym, kim jest jako artysta. Dla niego praca na planie to nie dochodzenie do określonego poziomu czy jakości zdjęć, lecz raczej uchwycenie momentu prawdy.  

"Zainteresowałem się fotografią, bo chciałem uwieczniać rzeczy, które uwielbiam" - mówi. 

"Nigdy nie zrobię zdjęcia czemuś po prostu dlatego, że wygląda fajnie. Fotografuję wtedy, gdy mogę odnieść się do swojego obiektu i kiedy jestem nim zafascynowany. A jeśli robię to, co uwielbiam - mogę powiedzieć, że nigdy nie pracuję".

Chociaż Atiba Jefferson fotografuje różnorodną grupę ludzi, od artystów graffiti po topmodelki, wszystkich jego bohaterów można nazwać klasykami współczesnego stylu. Kampania dla Reebok Classics zatytułowana "Always Classic", pozwoliła zebrać osobowości, którzy zawsze i bez obaw o konsekwencje pozostają sobą. 

Jako jeden z najbardziej niezwykłych momentów Atiba wspomina tworzenie graffiti przez Felipe Pantone podczas sesji dla Club C Montana Cans. 

"Niesamowite było śledzenie ruchów jego ręki z puszką farby, tego, jak perfekcyjnie nanosi kolor na powierzchnię. Sztuka tworzyła się na moich oczach" - wspomina Atiba.

Fotograf wspomina też braterską przyjaźń pomiędzy członkami dzikiego i stylowego duetu hip-hopowego Rae Sremmurd.

"Energia, którą emanują Swae Lee i Slim Jxmmi gdy są razem, jest naprawdę potężna" - uśmiecha się. 

"Sam mam brata, dlatego rozumiem, jak może wspierać się rodzeństwo".

Gdy na koniec każdej z sesji, kierowaliśmy obiektyw na samego Jeffersona, mogliśmy podziwiać jego indywidualne podejście do mody, ze sneakerami Reebok w roli głównej.

“Ubieram się funkcjonalnie” - mówi. "Wkładam rzeczy, w których czuję się dobrze i które są wygodne. Dlatego nigdy nie zobaczycie mnie pracującego w garniturze".

Na koniec Atiba zdradza nam swoje motto, które pozwala mu odróżnić się, jako człowiek i jako artysta. Zdjęcia dobiegają końca w atmosferze podobnej do tej, w której się rozpoczynały: ludzie wymieniają uśmiechy i "przybijają piątki".

"Żyję zgodnie z zasadą PPR. Pozytywne Podejście do Rzeczywistości. Dla mnie to najlepszy sposób na życie" - tłumaczy. 

"Codziennie pojawia się nieskończona ilość problemów i jeśli pozwolisz im się dopaść, do niczego nie dojdziesz. U mnie takie podejście działa i doprowadziło mnie tu, gdzie jestem dzisiaj".

A jak Ty wyrażasz swój styl? Pokaż nam na Instagramie @Reebokpl, dodając #AlwaysClassic

Style / marzec 2018
Danielle Rines, Global Newsroom
Tagi