alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / marzec 2018
Ali Cerasuolo, Global Newsroom

Ukryty Artysta i jego sztuka, którą zauważają wszyscy.

Felipe Pantone to człowiek, który tworzy z pasją. Jego niezwykłą energię można poczuć w tym, co tworzy, mimo, że sam twórca pozostaje w ukryciu.

Pantone zachowuje anonimowość - zawsze chowa twarz za maską i okularami przeciwsłonecznymi.

"Graffiti jest dla mnie pewnego rodzaju grą, a nie sztuką", mówi Felipe. 

Jego wyraziste, ikoniczne dzieła sztuki można oglądać na całym świecie, a sam artysta nie przestaje nas zadziwiać.  Jego celem jest dobitne wyrażenie siebie i swojej osobowości.

Bezkompromisowa postawa i pasja dla sztuki wyraża się również w jego interpretacji sneakerów Reebok Classics’ Club C Montana Cans, które stanowią improwizację na temat klasyków. 

W ramach światowej platformy "Always Classic", Reebok zaprosił do współpracy różnorodną grupę artystów i influencerów; ludzi, którzy zawsze i wszędzie pozostają sobą. Dzięki nim stworzyliśmy pełną energii kampanię pokazującą klasyczną sylwetkę Club C Montana Cans. Kierujemy ją do ludzi odważnych, którzy walczą z ograniczeniami i nie dają się zaszufladkować.

Club C wszedł na korty w 1985 r. jako ulubiony model butów legend tenisa. To buty, które zdominowały modę, zarówno tenisową, jak i miejską. Współpraca Club C z Montana Cans czerpie z historii tych legendarnych sneakerów i wzbogaca je żywiołowymi kolorami i designem. 

Oryginalne kolory Montana Cans łączą się z miejskim stylem Felipe Pantone'a, tworząc zupełnie wyjątkowe buty. Montana Cans nie poddaje się zasadom sztuki graffiti, zupełnie jak Pantone nie uznaje granic dla swojej kreacji. 

"Zacząłem nosić maskę i nie pokazywałem swojej twarzy w internecie, czy czasopismach, bo moje graffiti było niezupełnie legalne", tłumaczy Felipe.

To, co na początku było koniecznością, z czasem zyskało rangę twórczego wizerunku. Ta odważna postawa pozwoliła mu stać się pierwszoplanową postacią sztuki miejskiej i stale rozszerzać swoje horyzonty twórcze.  

"Chcę umieścić swoje imię w każdym mieście i ma być tak wielkie, jak tylko się da" - śmieje się Felipe.

Popularyzując swoje imię i prace dookoła świata, Pantone zawsze podąża we własnym kierunku, i nie naśladuje innych. Zamiast tego, idzie własną ścieżką. Chowając się przed światem, pozwala, by jego prace mówiły same za siebie.

"Ukrywanie się ma zwykle negatywne konotacje" - tłumaczy Felipe.

"Dla mnie jednak to coś pozytywnego. Ukrywanie daje szansę na odkrywanie".

A co dla Ciebie oznacza słowo classic? Daj nam znać na Instagramie @Reebokpl, dodając #AlwaysClassic!

Style / marzec 2018
Ali Cerasuolo, Global Newsroom
Tagi