alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / czerwiec 2018
Danielle Rines, Global Newsroom

Terapia przez sztukę - Miryam Lumpini

Szwedzką tatuażystkę Miryam Lumpini możemy śmiało nazwać wizjonerką. Jej prace wyróżniają się twórczą techniką i intensywnymi kolorami. Lecz przede wszystkim są dla niej wehikułem do opowiadania historii.

Lumpini zyskała przydomek "Doktor Wiedźma", ponieważ wykorzystuje tatuaże, by dawać ludziom poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

– Nazywają mnie "Doktor Wiedźma", bo moja sztuka ma często terapeutyczny wpływ na odbiorców – mówi tatuażystka.

Lumpini jest już dobrze znana w branży, w której przeważają mężczyźni. Ma własne studio tatuażu w centrum Los Angeles, a na liście jej klientów można znaleźć wielu celebrytów ze świata showbiznesu.

Zapytaliśmy, co najbardziej ceni w swojej pracy? "Wolność twórczą" - bez namysłu odpowiada Miryam.

Każdy kolejny tatuaż daje jej nową szansę, by podzielić się swoją wizją ze światem. Każdy wybrany kolor, każdy kolejny szkic pozwalają jej rozwijać się i przekraczać ograniczenia twórcze.

Miryam emanuje pewnością siebie i nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest. Gdy bierze udział w sesji fotograficznej do globalnej kampanii Reebok Always Classic jej charakterystyczna fryzura od razu zwraca uwagę, pomimo, że studio jest wypełnione ludźmi.

Do kampanii Always Classic zaprosiliśmy różnorodną grupę artystów i influencerów, którzy zawsze i wszędzie pozostają sobą. Buty Classic Nylon SP łączą nawiązania do klasyki z nowoczesnym wzornictwem i są inspirowane Classic Leather, kultowym modelem z kolekcji Reebok Classics. Intensywnie żółty kolor Classic Nylon SP i stylistyka charakterystyczna dla modeli Classic świetnie pasują do osób, które nie pozwalają się ograniczać.

Miryam jest właśnie taką osobą – podobnie jak sylwetka Classic Leather Nylon SP przełamuje schematy i proponuje nowe interpretacje klasycznych rozwiązań poprzez innowacyjną kolorystykę i wzornictwo.

Prowadzi własną firmę, dzięki czemu doskonale zna problemy, jakie pojawiają się podczas urzeczywistniania własnej wizji. Miryam chętnie dzieli się swoimi planami z ludźmi wokół, a ich entuzjastyczne reakcje dodają jej energii, by iść dalej. Artystka przedstawiała swoje prace w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

W rozmowach najchętniej podejmuje tematy związane ze sztuką.

– Moja specjalność to kolor i wydobywanie z obrazu maksymalnej intensywności – tłumaczy.

Dla Miryam, każdy kolejny tatuaż to nowy eksperyment tworzony we współpracy z osobą, dla której przeznaczony jest projekt. Wspólnie dobierają rysunki i kolor. Artystka nie chce niczym ograniczać swoich idei. Nigdy nie poprzestaje na dobrze znanych czy sprawdzonych rozwiązaniach. Ciągle wyznacza sobie nowe cele i stara się opowiadać historie poprzez swoją sztukę.

– W moich pracach często pojawiają się motywy kryształów, gwiazd i przestrzeni, a także rośliny, zwięrzeta i wszystko, co daje pozytywną energię – mówi.

A co dla Ciebie oznacza słowo "classic"? Daj nam znać na Instagramie @Reebokpl, dodając #AlwaysClassic!

Style / czerwiec 2018
Danielle Rines, Global Newsroom
Tagi