alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Running / czerwiec 2018

5 sposobów, żeby czerpać 100% radości z biegania w mieście

Życie w mieście ma niewątpliwie swoje zalety. Kina, restauracje, kafejki, sklepy, siłownie. Wszystko na wyciągnięcie dłoni. Ale myśląc o bieganiu, miasto często kojarzy nam się z tłumem, hałasem, smrodem samochodów. Czy słusznie?

I tak, i nie.

Bo oczywiście jeśli idziemy biegać o 19 po ścisłym centrum to nie unikniemy tłumów. Albo jeśli biegamy wzdłuż głównej ulicy, to nie uciekniemy przed gwarem i spalinami.

Ale przecież da się inaczej.

I dzisiaj w pięciu zwięzłych punktach podpowiemy Wam, jak to zrobić, żeby bieganie po mieście sprawiało Wam 100% radości i satysfakcji.

reebok run crew - city run

1. PODEJDŹ DO TEGO Z DYSTANSEM

Albo inaczej, dostosuj się trochę. Mieszkasz w mieście z kilkoma setkami tysięcy innych ludzi, więc nie oczekuj, że wszyscy będą Ci schodzić z chodników, a samochody staną w miejscu.

Zamiast tego wybierz trasę, która pozwoli Ci biegać tak, jak lubisz.

Może to być okoliczny park albo lasek, jeśli zależy Ci na odcięciu się od reszty świata i odrobinie biegowej medytacji.

Mogą to być nadrzeczne bulwary, jeśli czerpiesz energię z otaczających Cię ludzi. Może to być nawet zwykła ulica Twojego miasta, jeśli tylko unikniesz godzin szczytu.

reebok run crew - city run

2. DOBIERZ TRASĘ POD TRENING

Skoro już przy trasie jesteśmy, to pamiętaj, żeby dostosować ją do tego, co chcesz biegać.

Na długie wybieganie wybierz np. trasę prowadzącą do podmiejskiego lasku.

Na interwały miejski stadion z bieżnią lekkoatletyczną.

Na bieg tempowy np. jakąś pętlę w parku.

Narzekasz na wybijające z rytmu sygnalizacje świetlne? Nasza rada: włącz je w swój trening. Pomiędzy kolejnymi światłami przyspiesz, na światłach odpoczywaj. A jak akurat od razu zmieni się na zielone? Potraktuj to jako wyzwanie!

reebok run crew - city run

3. BIEGAJ W TOWARZYSTWIE

Miasto to ludzie. Wykorzystaj ten fakt i nie biegaj sam.

Zaproś na trening koleżankę z pracy. Kumpla, którego dawno nie widziałeś, ale wrzucał na Facebooka zdjęcia z biegu. Brata albo siostrę. Męża albo żonę.

Albo jeszcze lepiej - dołącz do grupy biegowej, np. Reebok Run Crew. Nie ma to jak bieganie w większym gronie takich zapaleńców jak Ty, i to pod czujnym trenera.

reebok run crew - city run

4. ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO

Oczywiście nie dotyczy to tylko biegania w mieście, ale tutaj jest szczególnie istotne. 

Po pierwsze, jeśli biegasz po zmroku, to koniecznie w kamizelce odblaskowej albo chociaż odblaskowej kurtce/bluzie. Niech będzie Cię widać.

Po drugie, ostrożnie z głośnym słuchaniem muzyki przy bieganiu po ulicach. Lepiej usłyszeć ten klakson.

Po trzecie, jeśli biegasz po twardej nawierzchni i nie chcesz mieć problemów ze stawami, naprawdę warto zaopatrzyć się w DOBRE buty do biegania. Polecamy Reebok Floatride z amortyzacją wręcz stworzoną na miejskie ścieżki.

reebok run crew - city run

5. NAGRADZAJ SIĘ

Wspominaliśmy we wstępie, że w mieście pod dostatkiem mamy restauracji, kawiarni, knajpek. No to może warto ustawić sobie jakiś motywujący rytuał z tym związany, najlepiej w towarzystwie naszego biegowego partnera.

Na przykład, każdy niedzielny trening kończyć na swojej ulubionej kawie z ciastkiem. Albo ustalić, że za 10 zaliczonych treningów idziecie do kina.

Małe potreningowe piwko też nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

reebok run crew - city run

My w Reebok Run Crew zdecydowanie lubimy biegać po mieście, czego świetnym dowodem jest nasz niedawny wspólny trening City Run & Afterparty. Pełną fotorelację znajdziesz na naszym fanpage'u.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej ekipy, serdecznie zapraszamy, treningi są bezpłatne!

Sprawdź, w której lokalizacji masz do nas najbliżej - mapkę znajdziesz na naszej stronie internetowej - i widzimy się na wspólnym bieganiu!

Running / czerwiec 2018