alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / kwiecień 2019
Danielle Rines, Reebok

Jean Chang rewolucjonizuje kultowe buty w duchu sztuki

Życie Jeana Changa, modela i grafika, to miks sztuki i mody. Idealne połączenie dla kogoś, kto chce kreatywnie czerpać z własnych doświadczeń.

„Napędza mnie ekscytacja związana z każdym nowym dniem. Nowymi ludźmi, których spotykam, i nowymi doświadczeniami, które staną się moim udziałem. Chcę żyć tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim" − mówi Chang.

Jean Chang nie rozpamiętuje przeszłości. Jako projektant mody, ale i twórca grafik, nie chce koncentrować się zbyt mocno na jednym aspekcie pracy. Nie zna pojęć takich jak banał i przeciętność. Woli wyróżniać się z tłumu, podejmować ryzyko i przeć do przodu bez względu na wyzwania, jakie przynosi życie.

DMX_4

„Każda chwila, każda sekunda jest niepowtarzalna. Nic tego nie zmieni. Dlatego tak bardzo chcę je celebrować. Nie chcę powielać wciąż tych samych rozwiązań. Zamierzam próbować nowych rzeczy tak długo, jak będę mieć możliwość".

To dlatego Reebok Classic rozpoczął współpracę z Jeanem Changiem w celu zrewolucjonizowania projektu butów DMX Daytona. Stworzone w latach 90. i wprowadzone na rynek w 2000 r. buty DMX Daytona mogły pochwalić się atrakcyjnym, dopracowanym projektem cholewki i zastosowaniem systemu amortyzacji DMX Moving Air w podeszwie środkowej.

DMX_3

Innowacyjna technologia DMX Moving Air, opierająca się na przepływie powietrza, od początku wyprzedzała swoją epokę i zachwycała pionierskimi rozwiązaniami. Odważne, futurystyczne grafiki idealnie wpasowały się w ówczesny klimat dążenia do zmian i poszukiwania nowych idei. Projekt odzwierciedlał szaleństwo końca wieku i został zaprezentowany dokładnie w chwili, gdy świat dumał nad niezbadanymi możliwościami, które miał przynieść początek nowego millenium.

A niezbadane rejony to ulubiony temat przewodni Jeana Changa. Tak jak Chang nadał butom Daytona DMX rewolucyjny charakter, tak samo lubi nadawać ton swojemu stylowi. Napędzają go nieszablonowe rozwiązania i brak pewności co do przyszłych wydarzeń. 

Jako osoba lubiąca iść pod prąd, Chang uczynił czarny strój od stóp do głów swoim znakiem rozpoznawczym. Obecnie nietrudno o przekombinowane stylizacje na każdym kroku, ale Chang odrzuca cały ten wizualny szum i wybiera minimalistyczne stroje. Tym sposobem dystansuje się od typowych rozwiązań i sam decyduje o swoim wyglądzie. 

DMX_2

„Uważam, że dobrze jest się wyróżniać poprzez bycie sobą. Każdy jest inny, ma inną osobowość i różne potrzeby. Tak więc ja idę z wysoko podniesioną głową i jestem sobą tak bardzo, jak to możliwe".

Poza umiłowaniem czerni, Jeana Changa wyróżnia też tatuaż z napisem: Earth is Not My Home (Ziemia to nie moje miejsce), który potwierdza jego chęć sięgania po więcej i dalej. Chang wytatuował sobie również swoje życiowe motto.

„Trzeba ciągle przeć do przodu. Mam tatuaż z napisem: »Rób tylko to, co najlepsze«. I tym się kieruję w życiu".

DMX_1

Dla Changa sukces to bycie niebanalnym, zarówno jeśli chodzi o styl, jak i prace graficzne. To także nieustające poszukiwanie nowych rozwiązań i pragnienie odkrycia nieznanego.

Style / kwiecień 2019
Danielle Rines, Reebok
Tagi