alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / listopad 2020
Ishana Meadows from RAAH

Jak platforma RAAH wspiera ludzi i zmienia ich życie na lepsze

W ramach kampanii Reebok Classic Leather Legacy platforma RAAH wspiera społeczność twórców i pomaga im pisać własne historie.

Każdy powinien mieć szansę kierowania własnym życiem. Ale są osoby, które potrzebują wsparcia. RAAH wierzy, że każdy może pisać swoją historię dzięki możliwości wyrażania samego siebie. RAAH to ruch, dzięki któremu poznajemy niesłyszane głosy ludzi borykających się z problemami uchodźstwa oraz ofiar współczesnego niewolnictwa.
 
Tak jak członkowie RAAH, tak samo Reebok widzi sens w dzieleniu się historiami ambitnych twórców, którzy chcą pomóc innym w odnalezieniu lepszej przyszłości. Kampania Reebok Classic Leather Legacy z udziałem członków RAAH dopełnia działania marki, która wspiera społeczności i docenia wpływ środowiska, w którym się dorasta. Buty, inspirowane modelem biegowym z lat 70., zostały teraz unowocześnione futurystycznymi detalami. 
 
RAAH we współpracy z Reebok wykonał sesję zdjęciową z Classic Leather Legacy w tle, aby pokazać, w jaki sposób można pisać własną historię w tych niepewnych czasach. Występują w niej także dwie działaczki, które spotkały się za pośrednictwem przedsiębiorstwa społecznego i stworzyły więź, która każdej z nich w pewien sposób pomogła w pracy. Zobacz, co członkowie RAAH mówią o swojej misji, społeczności i wartościach.
 
RAAH to grupa osób, które dzielą wspólne idee i które w czasach lockdownu połączyły siły, by zmieniać świat na lepsze. Niektórzy z nas doświadczyli niesprawiedliwości na własnej skórze, inni stali się ofiarami okrutnych wydarzeń, które zapoczątkowały chęć do zmian. Wśród bliskich mamy ofiary handlu ludźmi, które w obawie o życie zostały zmuszone do ucieczki z domu i osiedlenia się w Wielkiej Brytanii, nie wiedząc, czy kiedykolwiek jeszcze zobaczą swoje rodziny.  
 
Są tu osoby, których rodziny doświadczyły bezdomności lub które borykały się z łamaniem ich praw człowieka. Straciliśmy bliskich, którzy utonęli, próbując przepłynąć morze w obawie o własne życie i które nie przetrwały ucieczki przez góry w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca do życia.  
 
RAAH1
 
To ludzie, którzy doświadczyli w życiu wiele i wiele chcą dać od siebie. W tych trudnych czasach, w których rządzi nienawiść, ksenofobia i rasizm, chcemy powiedzieć to jasno i wyraźnie: RAZEM JESTEŚMY SILNIEJSI NIŻ OSOBNO. Wspólnie piszmy nasze historie.   
 
Nasz ruch doprowadził do powstania wspierającej się, kochającej społeczności. Każdy może dołączyć, o ile kieruje się szacunkiem i życzliwością. Wielu z nas organizacja RAAH dała nadzieję i wsparcie, nie tylko podczas lockdownu. RAAH zapewnia ludziom odpowiednie możliwości rozwoju i pokazania swoich talentów.  
 
Do społeczności należą np. projektanci mody, graficy, kamerzyści i fotograficy, copywriterzy i wiele więcej osób, których łączymy z potrzebującymi osobami z ich branż. Dzięki platformie RAAH możemy pokazać światu ich talenty.  
 
Inspiracją dla projektu Reebok Classic Leather Legacy była nasza droga aż do tego momentu i historie osób, które połączyły siły w tych trudnych czasach. Wsparcie i pomoc naszych członków są trudne do wyrażenia słowami, a ich skala udowadnia, że naprawdę nikt z nas nie jest samotną wyspą. Chęć dzielenia się i pisania wspólnej historii był motywem przewodnim stojącym za wspólnym projektem RAAH i Reebok. W efekcie między dwiema członkiniami naszej społeczności, Shantanią Beckford i Tashingą Matewe, rozwinęła się inspirująca relacja mentorska.  
 
RAAH2
 
Choć Shantania poznała ból bezdomności, teraz może cieszyć się 245 tysiącami obserwatorów na Instagramie i 323 tysiącami subskrybentów na YouTube. Osiągnęła to dzięki ciężkiej pracy, kreatywnym pomysłom i chęci pomocy społeczności. Nadszedł czas, by pomogła innym napisać lepszą przyszłość.  
 
Tashinga jest młodą, odważną aktywistką, która z rasizmem walczy słowami i poezją. Nie miała jeszcze okazji pokazać światu swojej wartości, ale jest na dobrej drodze. Pokazując trudy dorastania czarnoskórej dziewczyny w Wielkiej Brytanii, chce udowodnić, że piękno ma wiele barw i twarzy. Pragnie dodać skrzydeł przyszłemu pokoleniu młodych dziewcząt, by mogły samodzielnie pisać swoje historie.  
 
Pracując nad projektem Reebok, Shantania i Tashinga stworzyły bliską relację – dzieląc się doświadczeniami z prowadzenia mediów społecznościowych do wyrażania swojego zdania i próby zmiany rzeczywistości, Shantania stała się mentorką Tashingy. Obie zostały ambasadorkami „Friends of RAAH” i wspólnie reprezentują misję, wartości i cele platformy, by zwiększyć świadomość dotyczącą problemów, z którymi walczą ich społeczności.  
 
RAAH3
 
Wspólne działanie to klucz do sukcesu. Tak tworzy się dziedzictwo, z którego mogą czerpać kolejne pokolenia, i społeczność, w której słyszy się każdy głos i każdy może bezpiecznie wzrastać, tworząc własną historię. 
 
Obecnie zależy nam na zwiększaniu świadomości i zbieraniu funduszy dla 20 wartych uwagi organizacji charytatywnych i przedsiębiorstw społecznych. Pomagają one uchodźcom, ofiarom współczesnego niewolnictwa i wszystkim tym, którzy doświadczyli dyskryminacji rasowej.  
 
Aby je wesprzeć, zorganizowaliśmy internetowy festiwal RAAH.Fest, który odbył się w październiku tego roku (tak, naprawdę udało się nam zorganizować festiwal w internecie w zaledwie trzy miesiące i nadal trudno nam uwierzyć w ten sukces). Na festiwalu mogliśmy usłyszeć nie tylko występy muzyczne, obejrzeć krótkie filmy, w tym dokumentalne, ale też poznaliśmy historie ofiar handlu ludźmi i wysłuchaliśmy motywujące przemówienia uchodźców. Było to prawdziwie inspirujące wydarzenie, za pośrednicwem którego będziemy walczyć o lepszą przyszłość. 
 
RAAH.Fest nie mógłby się odbyć bez pomocy naszych 128 wspaniałych wolontariuszy, którzy walczą o problemami nierówności społecznych. Każdy z nas może pomóc, bo każdy z nas ma inne doświadczenie i może ofiarować swój unikatowy wkład.  
 
RAAH4
 
Chcemy edukować kolejne pokolenie i zapewnić im narzędzia i wiedzę potrzebne do budowania świata opartego na szacunku i życzliwości. „RAAH Educates” będzie otwarte na różne sposoby nauczania i będzie się opierać na ludziach chcących szerzyć nową wiedzę w placówkach oświatowych.  
 
Razem jesteśmy silniejsi.  
 
Gdy wspólnie działamy na rzecz wsparcia i miłości, nie ma rzeczy niemożliwych. Siła przynależności do grupy jest nie do przecenienia i wiele z nas w końcu znalazło swój dom. Możemy z ręką na sercu potwierdzić te słowa: nikt z nas nie jest samotną wyspą.  
Style / listopad 2020
Ishana Meadows from RAAH
Tagi