alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Experts / styczeń 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Jak praca i dyscyplina przekładają się na sportowe sukcesy

Na chwilę przed premierą Reebok Nano X1 Christian Harris dzieli się przemyśleniami na temat dyscypliny w pracy i zawodowych sukcesów nie tylko w sporcie.

Dla sportowca Reebok Christiana Harrisa ciężka praca to oczywistość. Jest ojcem, mężem, trenerem i właścicielem licznych biznesów, więc łatwo sobie wyobrazić, jak wygląda jego typowy dzień. Powiedzmy to sobie jasno: z pewnością nie jest to praca od 9 do 17. Harris od lat bierze udział w zawodach CrossFit, jest współwłaścicielem siłowni MFLH (Move Fast Lift Heavy), właścicielem linii ubrań MFLH Gear i twórcą własnej aplikacji treningowej „Train with CH”. Do tego dochodzą jeszcze obowiązki domowe względem żony i dwójki synów – już na samą myśl o tym można się trochę zmęczyć. I chociaż jak wszyscy ma do dyspozycji tylko 24 godziny na dobę, to każdą z nich wyciska co do sekundy.  
 
Życie w biegu leży w naturze Harrisa, ale jak sam przyznaje, nie zawsze widział się w roli przedsiębiorcy. A jednak pasja do życia i zapał do ciężkiej pracy poprowadziły go drogą, jakiej sobie zupełnie nie planował. Harris szturmuje świat fitnessu i chociaż żongluje wieloma wymagającymi zobowiązaniami, nie wyobraża już sobie żadnej innej ścieżki kariery. 
 
Wszystko zaczęło się w 2011 roku od CrossFitu. Wkrótce entuzjastyczne treningi przekształciły się w coś znacznie większego. W biznesie Harris zdobył wiele cennego doświadczenia, które pomaga mu w dalszych sportowych osiągnięciach. Powrócił do miejsca, od którego zaczęła się jego zawodowa droga do sukcesu. Dowiedz się, w jaki sposób praca pomaga mu w osiąganiu pełni sportowego potencjału.
 
 

Organizuj czas i nie rób wymówek

Mając zobowiązania na tak wielu płaszczyznach, Harris umiejscowił sportową aktywność na szczycie listy priorytetów i nauczył się skutecznie zarządzać czasem. Im więcej brał na siebie obowiązków zawodowych, tym bardziej stawało się dla niego jasne, że sport jest tym, co go napędza. „Lubię zaczynać dzień od treningu, bo wtedy najlepiej mogę się skoncentrować i nic nie rozprasza mojej uwagi. Gdy z rana zaliczę trening, czuję się mniej zestresowany w ciągu dnia i lepiej mi się myśli. Resztę dnia mogę spokojnie przeznaczyć na biznes, czyli wszystkie działania począwszy od programowania i projektowanie po marketing”. 
 
Harris, który żyje w nieustającym ruchu, kładzie duży nacisk na komfort i odpowiednie buty, które dotrzymają mu kroku każdego aktywnego dnia. Tu na scenę wchodzą Nano X1. Buty, które okrzyknięto oficjalnymi butami do wszystkiego, debiutują już 3 lutego. Nano X1 to buty idealne dla mężczyzn, którzy nie ustają w działaniach i wciąż chcą więcej. 13 stycznia debiutuje pierwsza linia modeluNano X1: I’ll Call You Back, dostępna wyłącznie dla członków klubu lojalnościowego. Jeśli jak Harris jesteś zawsze w biegu, zarejestruj się już teraz i złap parę dla siebie, nim zniknie z półek.
 
IllCallYouBackPack
 
Odzież i sprzęt treningowy jest ważny, ale Harris wie także, że gdy dzień niebezpiecznie zaczyna zapełniać się obowiązkami, ważna jest także odpowiednia organizacja czasu i balans. „Planowanie to ważna część utrzymania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Bez tego łatwo wpaść w nadgodziny, wskutek czego zaczyna przytłaczać nas stres, który przenosi się na wszystkie aspekty życia.  Jeśli nie zaplanuję swojego dnia, praca szybko się spiętrza i nawet nie wiem, kiedy zaczyna mnie przerastać. Kluczem do sukcesu jest oczywiście równowaga”. Harris zwykł wkładać 100% wysiłku w 100% czasu, którym dysponuje, a świetne efekty takiego podejścia dodatkowo motywują go do starannego planowania każdego dnia.
 
 

Zaangażuj się

Żonglowanie tak wieloma obowiązkami grozi tym, że nie dopełnimy któregoś z nich w należyty sposób. Harris mówi, że znalazł sposób na odcięcie się od hałasu, by móc w pełni poświęcić się obowiązkom i robić to w sposób świadomy – szczególnie gdy chodzi o sport. „Pełniąc wiele ról, nauczyłem się być tu i teraz. Więc gdy trenuję, nie myślę o niczym innym i w 100% poświęcam się ćwiczeniom”. To samo dotyczy życia zawodowego i prywatnego. „Gdy jestem w pracy, w pełni koncentruję się na zadaniach, które mam zaplanowane danego dnia. A gdy wracam do domu, kompletnie odkładam na bok wszystkie aspekty związane z pracą i oddaję się rodzinie”. 
 
Christian1
 
 

Dyscyplina kluczem do sukcesu

Harris mówi, że oprócz codziennej presji w kwestii wyników to właśnie dyscyplina łączy obie jego role: sportowca i biznesmena. „Dyscyplina jest niezbędna, bo nie zawsze chce się trenować czy pracować. Ale gdy jesteś zdyscyplinowany, po prostu bierzesz się do roboty, by zrobić to, co masz zaplanowane”. Każdemu z nas zdarza się przestawić rano budzik na kilka minut później. Ale nie Harrisowi, który już się pogodził ze swoim stylem życia. Jego samodyscyplina i zapał do ciężkiej pracy utorowały mu drogę do miejsca, w którym się znalazł i w którym się z sukcesem utrzymuje. „Zawsze powtarzam: dyscyplina jest ważniejsza niż motywacja. Wiem, co mam robić, i po prostu to robię, bo jestem zdyscyplinowany, a jeśli po drodze pojawi się motywacja, to tylko dodaje mi jeszcze większego kopa do działania”.
 
Harris jest w stanie poświęcić pewne rzeczy, by dopiąć swego, ponieważ wie, dokąd go to może zaprowadzić. Jako biznesmen i sportowiec jest skoncentrowany na efekcie końcowym. Żyje według zasady: „pracuj ciężko, bądź pokorny, kieruj się życzliwością”. To chyba najlepsze podsumowanie jego nastawienia do życia, które przy okazji przekuło się w zawodowy sukces.
Experts / styczeń 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial