alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Training / marzec 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Jak Taylor Rae Almonte zmienia świat i jak my też możemy

Osładzając nam oczekiwanie na premierę Nano X1, zawodniczka Reebok – Taylor Rae Almonte – opowiedziała nam, jak łączy pracę w branży fitness z aktywizmem społecznym.

Czy Taylor Rae Almonte kiedykolwiek śpi? Patrząc na jej wypełniony do granic możliwości grafik, chyba nie. Almonte – aktorka, zawodniczka Reebok, trenerka i aktywistka – poprzez swoją platformę stara się dotrzeć do dyskryminowanych społeczności i ich niesłyszanych głosów. Jej celem jest walka z rasową dyskryminacją poprzez łączenie pracy i pasji do wellness w ramach działania platformy Fitness Activism. Almonte łączy pracę aktorki i trenerki, a dodatkowo jest współzałożycielką antyrasistowskiego programu wellness ACTIV- ISM, założycielką organizacji non profit Claim Our Space Now i krajowej organizacji Fit For Us. Nie zapominajmy, że poza tym pisze cotygodniowe artykuły o tematyce antyrasistowskiej. Wygląda na to, że jej praca nie ma końca.
 
Dla Almonte edukacja i dostęp do materiałów na temat równości rasowej stały się priorytetem. „Im bardziej jesteśmy świadomi, tym efektywniej możemy wspólnie pracować nad wykorzenieniem systemowego rasizmu” – podkreśla. Almonte w pionierski sposób łączy pasję do fitnessu z działaniami społecznymi. Przeczytaj, jak zmienia świat i w jaki sposób każdy z nas też może dać coś od siebie.
 
Taylor_1 

Potrzeba zmiany

Almonte mówi, że wszystko zaczęło się od impulsu. Po prostu nagle poczuła, że musi przemówić, a przy okazji pozwolić, by inni też zostali wysłuchani. „Przez długi czas czułam się jak widz, od którego nic nie zależy. Wydawało mi się, że powinnam zawsze szukać gotowych rozwiązań i pomocy od innych. Ale dotarło do mnie, że sama mogę być taką osobą i samodzielnie mogę wprowadzać zmiany, których oczekiwałam. Udało mi się połączyć te działania z pracą instruktora”. To była zupełna nowość: połączenie pasji do wellness z działaniami na rzecz antyrasizmu. To dało Almonte energię do dalszych działań. „Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym konceptem. Ale moi klienci mi ufali i pomyślałam, że powinnam zacząć właśnie od nich”.
 
Wypełniając liczne i zróżnicowane obowiązki, każdy potrzebowałby butów, które nadążą za tak aktywnym stylem życia. Gdy więc chodzi o buty, Almonte szuka uniwersalnych modeli, które zawsze dotrzymają jej kroku, jak Nano X1. Nano X1 to najnowszy model z uznanej linii Nano. Został nazwany oficjalnym modelem do każdego zadania, stworzonym pod kątem każdej aktywności. Nano X1 nadążają za aktywnym stylem życia Almonte, a dodatkowo wspomagają ją w osiąganiu sportowych celów.
 


Fitness i aktywizm społeczny

Miniony rok obfitował w antyrasistowskie ruchy na całym świecie. Według Almonte ta iskra zmian rozpaliła także branżę fitness. „Wydaje mi się, że społeczność fitnessowa bardzo się zmobilizowała w działaniach społecznych”. Jako działaczka Fit For Us, organizacji wspierającej czarnoskórych pracowników, przedsiębiorców i członków nieuprzywilejowanych społeczności, jest pewna, że trenerzy mogą dać z siebie jeszcze więcej w kwestii walki o równość społeczną.
 
Branża fitness coraz prężniej działa na rzecz dyskryminowanych społeczności, ale według Almonte jest jeszcze wiele do zrobienia. Małe kroki mają dużą moc. „Wydaje mi się, że niemal każda branża została w jakiś sposób dotknięta społecznymi niepokojami w 2020 roku. W branży fitness potrzebne są miejsca bardziej dostępne dla ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na uczęszczanie do drogich siłowni w niektórych dzielnicach. Gdy więc jakaś sieć fitness decyduje się być bardziej dostępna dla wszystkich, to jest to według mnie duża zmiana na lepsze. Wiąże się to z dużymi pieniędzmi, wydatkowaniem sporej ilości czasu i energii emocjonalnej. Ale ważne, żeby to robić”.
 
Almonte wspiera nie tylko działania przeciwko rasizmowi. Na jej grupowych zajęciach fitness można zasilić konta różnych organizacji społecznych, a na zajęciach Boxing and Bias omawia tematy związane z mikroagresją czy ukrytymi uprzedzeniami. We wszystkie działania stara się zaangażować tak wiele osób, jak to tylko możliwe.
 
Taylor_2


Jak możesz stać się bardziej aktywny

Jeśli chcesz podjąć działania na rzecz swojej społeczności lub chcesz być na bieżąco z działaniami innych, Almonte ma dla Ciebie kilka rad. „Zaczęłabym od razu, bez wahania – każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Bez względu na to, w jakiej branży pracujesz i czym się zajmujesz w wolnym czasie, znajdź sposób, który umożliwi Ci podjęcie choćby najmniejszych działań. Jestem trenerką, a to co do zasady nie ma nic wspólnego z aktywizmem, a jednak to moja praca, więc staram się jak najefektywniej łączyć oba te światy”. Poniżej Almonte przedstawia kilka swoich pomysłów.
 
• Zapisz się do newslettera np. takiego jak mój lub zaplanuj w swoim grafiku czas na zapoznanie się z najlepszymi książkami na temat antyrasizmu. Wywiązuj się regularnie z zadań przeczytania konkretnych pozycji.
• Systematycznie zasilaj choćby niewielkimi kwotami organizacje, których cele są Ci bliskie.
• Rozmawiaj z rodziną o trudnych tematach. Próba zmiany nastawienia najbliższych Ci osób to Twój obowiązek.
 
Gdy już zaczniesz stawiać pierwsze kroki w tym temacie, Almonte radzi, by nie zapominać o sobie i swojej równowadze. „Początkowo byłam naprawdę przytłoczona, niepewna i bardzo zmęczona. Nie wiedziałam, jak spożytkować energię i jak zadbać o spokój ducha”. Gdy już udało się jej ustanowić granice i zadbać o elastyczność w pracy, okazało się, że może lepiej przysłużyć się sprawie, na której jej zależy. I że warto się temu poświęcić. „Stoję za stworzeniem czegoś nowego na pograniczu tematów sprawiedliwości rasowej i pasji do wellness. I wciąż widzę nowe możliwości i potencjał do zmian”. To właśnie pragnienie zmiany i wszystko, co może
się dzięki niej wydarzyć, nieustająco pcha ją do przodu i mobilizuje do jeszcze większego wysiłku.
Training / marzec 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial