alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / luty 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Sukces zbudowany na dbałości o siebie

Na chwilę przed premierą butów Reebok Club C Legacy udało się nam złapać piosenkarkę AWĘ. Rozmawialiśmy z nią na temat równowagi emocjonalnej, która miała ogromny wpływ na jej sukces i kreatywność.

Awa Santesson podsumowała siebie na instagramowym profilu krótko i na temat: ostra babka, które medytuje. Niezwykle popularną obecnie 23-letnią artystkę o pseudonimie AWA, przed którą branża muzyczna stoi otworem, zdecydowanie warto znać i obserwować. Komercyjny sukces to jedno, ale w jej przypadku idzie on z wiernością siebie – a to zupełnie inna sprawa. AWA wierzy, że zawodowe sukcesy w znacznym stopniu zawdzięcza spokojowi, który płynie z medytacji i samoświadomości. Tylko tak można według niej zachować zdrowie psychiczne w dzisiejszym chaotycznym świecie.
 
Piosenkarkę napędza kreatywność i pasja do muzyki, ale to nie wystarczyłoby, gdyby nie silna osobowość i uczciwe wysiłki, by równie mocno co o karierę dbać o dobre samopoczucie. „Przede wszystkim zależy mi na zachowaniu równowagi psychicznej i jasnego umysłu” – podkreśla. „Mam za sobą walkę z depresją, więc wiem, jak to jest stracić cząstkę siebie”. 
 
Gdy dysponuje się tak niewielką ilością wolnego czasu jak AWA, tym bardziej się go docenia. W Reebok także wierzymy, że wszystko, co dobre w życiu, zaczyna się od równowagi psychicznej, a mądre dbanie o siebie przynosi wiele korzyści. Model Reebok Club C Legacy, który debiutuje 15 lutego, został zaprojektowany z potrzeby odnalezienia tak ważnej w życiu równowagi w naszej codziennej gonitwie. Santesson, szukając chwili wytchnienia w naszych ikonicznych butach, podzieliła się z nami swoimi sposobami na osiągnięcie harmonii w życiu. 
 
Awa1Czas tylko dla siebie

Jeśli czasem czujesz, że chwile, które poświęcasz tylko dla siebie, są przejawem egoizmu, podejdź do tego strategicznie jak AWA. Piosenkarka nauczyła się jasno komunikować swoje potrzeby, ponieważ tylko wtedy, gdy da sobie chwilę luzu w trudnych momentach, może później lepiej zająć się innymi sprawami. „Rezerwuję w grafiku czas na medytację i ćwiczenia, w zależności od tego, czy jestem w trasie, czy w studio. Dla mnie ten czas dla siebie jest równie ważny jak zawodowe spotkania. Po prostu najlepiej pracuję, gdy jestem spokojna i opanowana”. 
 
Jak panuje nad chaosem? Nie daje się presji. „Gdy tylko przestaję się przejmować cudzymi oczekiwaniami, lepiej mi się pracuje, a inspiracja przychodzi mi znacznie łatwiej. Staram się koncentrować tylko na jednej rzeczy i poświęcić jej pełną uwagę, żeby nie trwonić energii na zajmowanie się kilkoma tematami w tym samym czasie. No i przede wszystkim skupiam się na tym, na co mam wpływ”.
 
Piosenkarka najlepiej wypoczywa w czystej przestrzeni wypełnionej kwiatami, kryształami, świecami i zapachem kadzidła (a czasem po prostu tańcząc). „Dbanie o siebie to słuchanie własnego ciała i umysłu. Robienie tego, czego potrzebujesz. Jeśli ciało domaga się odpoczynku, robisz sobie drzemkę. Jeśli musisz się wyładować lub potrzebujesz nieco rozrywki, włączasz głośną muzykę i tańczysz. W pewnym sensie chodzi o zaspokojnie potrzeb wewnętrznego dziecka, które drzemie w każdym z nas”. 
 

 

Muzyka daje upust emocjom

Zeszły rok był dla wielu ludzi czasem próby. Mimo wszystko AWA starała się wycisnąć z tego czasu jak najwięcej. Muzyka odzwierciedla jej potrzebę dbania o swoją równowagę psychiczną. „Chcę być autentyczna w tym, co robię, i być może pomóc komukolwiek, kto czuje się osamotniony, zrezygnowany czy załamany, bez względu na powód. To dla mnie ważna część mojej pracy”.
 
Santesson tworzy dla tych, dla których muzyka jest odskocznią. „Nie da się przecenić znaczenia muzyki i jej wpływu na człowieka i jego nastrój. Czy to nie zaskakujące, że gdy czujesz się zdołowany, czasem wystarczy odpowiednia piosenka, by nabrać chęci do życia? To czysta magia”.
 
Awa2
 
 

Motywacja do dalszych działań

Wyzwolenie się od presji pozwoliło piosenkarce zmienić na lepsze podejście do pracy nad nowymi projektami. „Staram się szukać radości w drobiazgach i nie bać się tworzyć nietypowych rzeczy” – mówi. „Tak wiele myśli przechodzi nam przez głowę każdego dnia. Mimo to coraz częściej wydaje mi się, że pierwszy pomysł jest najlepszy”. Stawiając własne zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu, udało się jej odciąć od zewnętrznego zgiełku i znaleźć nowe inspiracje. Santesson lubi mieć czas tylko dla siebie. Jest wtedy najbardziej sobą, i właśnie tę wersję siebie chce pokazywać światu. „Jestem pozytywnie nastawiona do życia. Odnalazłam siebie w sposób świadomy i nieustająco staram się, żeby się znów nie zgubić”.
 
AWA samodzielnie prowadzi swoje konto na Instagramie, dzieląc się z fanami swoim życiem, a dodatkowo prowadzi profil @badbitchreminder. Można na nim znaleźć motywujące cytaty, które przypominają, że każdy z nas zasługuje na szczęście i miłość. „Chcę, by ludzie dobrze się ze sobą czuli, byli dla siebie życzliwi, a jednocześnie potrafili walczyć o swoje. Nie chodzi o agresywne działania, wszystko można robić z miłością. Chcę, żeby moje życie było historią radości, wzrastania i akceptacji”. Piosenkarka wierzy, że to równowaga emocjonalna pomogła jej odnieść sukces. Ma więc dużą motywację, by nigdy nie ustawać w dbaniu o siebie i swoje dobre samopoczucie.
Style / luty 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial
Tagi