alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / luty 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Ego Ella May i jej twórcza przestrzeń

Debiutujący właśnie model Reebok Club C Legacy stał się świetną okazją do złapania wokalistki Ego Elli May. Piosenkarka zdradziła nam, jak ważna jest dla niej własna przestrzeń do tworzenia i artystycznego rozwoju.

Muzyka Ego Elli May porusza ciało i duszę. Miarowe dźwięki perkusji i jej aksamitny wokal tworzą wyjątkowe brzmienie, które zabiera słuchacza w podróż do wnętrza siebie. Wokalistka wypracowała swój własny styl łączący najlepsze cechy neo-soulowego i współczesnego jazzu. Wprost trudno się oprzeć takiej mieszance dźwięków. Zanim jednak powstanie jakikolwiek nowy utwór, piosenkarka lubi zanurzyć się w swojej własnej przestrzeni sprzyjającej nowym pomysłom. Nagrodzona artystka, której muzyka płynie z głębi serca, ma swoją bezpieczną przystań, w której może spokojnie i bez pośpiechu skoncentrować się na swojej twórczości. Wie również, że wierność sobie to jeden z najważniejszych atutów w tej branży.
 
Świat wciąż balansuje na granicy chaosu. Szczególnie artyści szukają teraz azylu, w którym mogą dać się porwać twórczym procesom. Dla May taka własna przestrzeń pozwala jej pozostać sobą. „Chodzi o miejsce, gdzie nie muszę nikogo udawać, nawet gdy otaczają mnie inni ludzie. Gdzie wiem, że we własnym tempie znajdę inspiracje do dalszej pracy”. W Reebok również wierzymy, że miejsce i czas tylko dla siebie jest ważne dla każdego człowieka, by spokojnie móc odkrywać siebie i realizować swoje plany. Debiutujące buty Reebok Club C Legacy czerpią inspiracje  z idei takiej właśnie własnej przestrzeni. Buty są ukłonem w stronę tych, którzy szukają chwil wytchnienia, by móc później z nową energią rzucić się w wir pasji i realizacji swoich celów.
 
Przeczytaj, co wokalistka mówi o swojej przestrzeni, motywacji i potrzebie mindfulness.
 
 

Własna przestrzeń i jej znaczenie w twórczym procesie

Każdy z nas potrzebuje czasu i miejsca tylko dla siebie. Pochodząca z południowego Londynu wokalistka ma kilka takich miejsc, w których czuje się najbardziej sobą. „To np. moja sypialnia, gdzie również nagrywam wokal, czy niedawno odkryty taras na dachu. Lubię też przejść się po okolicy Merton Abbey Mills, uroczej wioski pełnej sklepików, jadłodajni i zieleni prowadzącej do parku Morden Hall”. Wypuszczenie debiutanckiego krążka uzmysłowiło piosenkarce, jak chce tworzyć w przyszłości. „Lubię mieć wokół siebie spokojne otoczenie. Wszystko zaczyna się od wstania rano o odpowiedniej porze, medytacji, jogi i dobrego jedzenia. Wszystkie myśli spisuję na papierze. Lubię takie poranki o wiele bardziej niż leniwe spędzanie czasu w łóżku do późna”.  
 
 
Czas dla siebie jest ważny dla piosenkarki nie tylko we względów zawodowych, ale też prywatnych. „Najlepiej ładuję baterie, gdy jestem sama, ponieważ jestem introwertyczką. Lubię samotnie czytać, słuchać muzyki, praktykować jogę, wziąć kąpiel i obejrzeć w łóżku coś lekkiego”. Każdy z nas chyba rozumie takie potrzeby. Obecnie wiele ludzi spędza sporo czasu samotnie, duże znaczenie więc ma jakość tego czasu. Warto tak sobie zorganizować przestrzeń, by zwiększyć swoją kreatywność i wykorzystać ten dziwny czas do własnych celów.
 


 

Pamiętaj o swojej wartości

Odnalezienie miejsca, które sprzyja kreatywności, to tylko część układanki. Według May bardzo ważne jest, by zawsze pamiętać o tym, kim naprawdę jesteś. „Gdy coś przeszkadza mi w twórczej pracy, staram się nie wywierać na sobie presji. Moja wartość nie zamyka się jedynie w mojej muzyce – liczy się także to, że chcę się rozwijać, uczyć i iść do przodu”.
 
Ważne są także regularne przerwy. „Mam więcej do zaoferowania światu niż tylko moją muzykę. Staram się być dla siebie dobra i na pierwszym miejscu stawiać własne zdrowie psychiczne” – podkreśla. Dbanie o siebie to zatem jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić. „To dla mnie przejaw brania odpowiedzialności za swoje zdrowie. Każdy powinien czuć, jeśli gorzej się czuje, i wiedzieć, co ma zrobić, żeby wziąć się w garść”. I warto raz na jakiś czas sprawdzać, jak się czujesz sam ze sobą. „Cóż, dbanie o siebie wymaga samodyscypliny i podejmowania decyzji, które nie zawsze są łatwe i przyjemne. Rewiduje to przyjaźnie i uczy odmawiania. Ale w ten sposób znajdujesz nowe sposoby skutecznego dbania o siebie. Łatwiej jest być lepszym dla innych, jeśli najpierw zadbasz o siebie”.
 
 
 

Ufaj sobie

May czerpie inspiracje z własnego życia i lubi się nim dzielić. Wrażliwość jest wpisana w jej twórczy proces. Inspiruje się także innymi ludźmi, którzy dają z siebie wszystko w tych trudnych czasach. „Wyrażam swoją kreatywność poprzez muzykę, ale nie tylko. To też chęć sprawienia, by każdy mój dzień był nieco inny. Napędza mnie życzliwość, wyrozumiałość i tworzenie dla innych”.
 
May dojrzała jako artystka i wie, co najlepiej sprzyja jej kreatywności. Choć wydaje się, że już znalazła własną drogę do sukcesu, to, jak sama mówi, nie będzie to żaden przełom w jej życiu. „Sukces nie jest niezbędny. Według mnie powoduje on niepotrzebną presję. Nie myślę o swojej pracy w ten sposób. Chcę po prostu być tu i teraz”. Bez względu na to, dokąd zaprowadzi ją talent i kreatywność, znajomość własnych potrzeb z pewnością pozwoli jej osiągnąć to, na czym jej najbardziej zależy.
Style / luty 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial
Tagi