alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Style / marzec 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Co modelce i stylistce Isi Ahmed dał sukces i co może dać innym kobietom

Isi Ahmed dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat bycia sobą i mówi, dlaczego kobiety powinny się wspierać bez względu na różnice.

Trudno z własnej odmienności uczynić swój atut. Ale jeśli umiesz docenić to, co odróżnia Cię od reszty ludzi, możesz cieszyć się wyzwalającą radością i spokojem. Modelka i stylistka Ismahan (Isi) Ahmed dobrze wie, o czym mowa. Isi nigdy nie myślała, że może być inspiracją dla innych. Po prostu postanowiła być zawsze sobą w branży, która zadowala się powierzchownością i sztucznymi relacjami. A poprzez swoją platformę chciała wesprzeć inne kobiety w ich dążeniach. Popularność stała się dla niej sposobem na zwrócenie uwagi na kwestie, które są dla niej ważne.
 
Isi ma 24 lata i somalijskie korzenie, ale dorastała w niemieckim mieście Darmstadt. W wielu 20 lat przeniosła się do Berlina, gdzie zajęła się tematyką marketingu wizualnego. W 2018 roku rozpoczęła dorywczą pracę jako modelka, a po roku jej kariera nabrała tempa. Isi mówi, że modą interesuje się od 15 roku życia, od chwili, gdy zaczęła nosić hidżab. Chce zmotywować inne czarnoskóre muzułmanki do wiary w to, że mogą spełniać swoje marzenia. Isi udowadnia, że pewność siebie daje siłę, a siła umożliwia nam wybór własnej drogi, bez względu na oczekiwania społeczeństwa. Chociaż zdaje sobie sprawę, że marginalizacja wewnątrz pewnych grup społecznych wciąż istnieje, ma nadzieje, że zmieni się w kolejnym pokoleniu. 
 
Isi_1
 
Isi należy do MADWOMEN Collective. Misją tej założonej w Berlinie grupy jest zjednoczenie kreatywnych kobiet z różnych branż i wspólne tworzenie pozytywnych treści. W Reebok również wierzymy, że ludzie, nawet najbardziej różniący się od siebie, mogą i powinni się jednoczyć, by wspólnie wspierać się w swoich dążeniach. Dlatego też druga odsłona kolekcji butów dla kobiet Reebok It’s A Man’s World całkowicie oddaje ducha tego motywującego przesłania. Druga odsłona jest nieco inna od pierwszej kolekcji i składa się z butów i ubrań w neutralnych kolorach. Ta łatwa do zestawienia kolekcja ozdobiona dyskretnymi detalami na pierwszym planie stawia użytkowniczkę i jej prawdziwe „ja”. Przeczytaj, dlaczego według Isi MADWOMEN Collective jest tak ważny i jakie ma rady dla kobiet walczących o swoje miejsce we współczesnym świecie.
 
Reebok: Co oznacza dla Ciebie fraza „It’s a Man’s World”?
Isi: Naszą rzeczywistość. Dla mnie „świat mężczyzn” to typowe zdanie opisujące nasze realia. Ten świat należy nie tylko do mężczyzn, także do białych ludzi.
 
Reebok: W jaki sposób pracujesz nad sobą i czy chciałaś być wzorem dla innych? W jaki sposób praca daje Ci poczucie sprawczości i dumy z siebie?
Isi: Przede wszystkim pracuję dla siebie. Nie było moim celem zostać jakimkolwiek wzorem dla ludzi. A jednak czuję ogromną wdzięczność, że ktoś uznaje mnie za inspirację. To napawa mnie prawdziwą dumą z mojej pracy.
 
1421560-IAMW-Isi-Note-6s-1920x1080
 
Reebok: W jaki sposób pokazujesz swoje prawdziwe „ja”?
Isi: Uważam, że zawsze trzeba być sobą i pokazywać siebie w prawdziwym świetle. Tak naprawdę nie można stać się kimś innym – Twoje prawdziwe „ja” zawsze przebije spod spodu. 
 
Reebok: Komu zawdzięczasz to, gdzie się znalazłaś? Kto lub co Cię inspiruje?
Isi: Bóg. Rodzice. I ja sama.
 
Reebok: W jaki sposób udało Ci się zbudować taką otwartą społeczność wokół swojej osoby? Dlaczego według Ciebie grupy takie jak MADWOMEN Collective są ważne?
Isi: Zawsze liczyło się dla mnie to, by mieć wokół siebie ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i szanują. Grupy takie jak MADWOMEN Collective i kobiety, które się wzajemnie wspierają, zajmują ważne miejsce w naszym społeczeństwie. Wszystkie nasze podobieństwa i różnice sprawiają, że jesteśmy wspaniałe i wyjątkowe.
 
Isi_2
 
Reebok: Masz jakąś radę dla kobiet, które wciąż próbują odkryć siebie i które nie chcą wejść w odgórnie narzuconą rolę kobiety?
Isi: Bądź sobą. Nie musisz udawać kogoś innego, by ludzie Cię lubili. Jako kobiety powinnyśmy być w stanie robić wszystko, co chcemy, bez ryzyka oceniania. Staraj się być taką osobą, jaką w głębi duszy naprawdę chcesz być, a nie taką, jaka powinnaś być według innych, a nigdy nie poniesiesz porażki.
 
Isi udowadnia wszystkim kobietom, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Dzięki pracy może pokazać swoją prawdziwą osobowość. A dzięki platformie może głośno mówić o tym, co jest dla niej ważne. Taka wolność jest bezcenna.
Style / marzec 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial
Tagi