alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
Sustainability / kwiecień 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial

Jak zrównoważony styl życia może zapewnić Ci zdrowie i szczęście

Weganka i fanka wellbeing Tabitha Brown dzieli się z nami swoimi pomysłami na bardziej zrównoważony styl życia.

Ostatni rok skłonił wielu z nas do przyjrzenia się temu, co naprawdę ważne w życiu. Zamknięci w czterech ścianach i odcięci od innych, zaczęliśmy szukać sposobów na poprawę samopoczucia. Jedni na nowo odkryli sportowy styl życia, inni zaczęli przykładać większą uwagę do zdrowego jedzenia.  Mnogość rad i artykułów dotyczących lepszego i zdrowszego życia sprawia, że czasem nie wiadomo, komu zaufać. I tutaj do akcji wkracza Tabitha Brown.
 
Każdego tygodnia Brown wrzuca na kanał YouTube filmiki, na których dzieli się autorskimi przepisami na wegańskie dania i pomysłami na zdrowy styl życia, które zachęcają do ruchu.  Sukces zawdzięcza nie tylko swojemu pozytywnemu nastawieniu, szczerości i dobrej, wręcz zaraźliwej energii, lecz przede wszystkim wysiłkowi, który wkłada w relacje z fanami. Z pewnością bardzo wyróżnia się na tle innych influencerów z Instagrama – po prostu nie można się oprzeć jej optymistycznemu urokowi. Tabitha bardzo dba o jakość swoich filmików, bo chce, by fani mogli korzystać z rad, które realnie poprawią ich życie. 
 
Tabitha4
 
Jej konto na Instagramie jest pełne filmików, które zaczynają się od ciepłego pozdrowienia publiczności. Nic dziwnego, że każdy czuje się u niej tak dobrze. Pokazuje rodzinę, treningi, produkty i porusza sprawy, które są jej bliskie. Jedną z nich jest zrównoważony styl życia. „Styl życia wedle filozofii zrównoważonego rozwoju jest ważny z wielu względów” – mówi Tabitha. „Nasze codziennie wybory mają ogromny wpływ na innych ludzi, zwierzęta i planetę”. Brown mówi, że podjęła konkretne działania, by wspomóc środowisko. „Jestem weganką. Ma to ogromny wpływ na moje prywatne życie, ale też ma znaczenie w większej, światowej skali.  Mniej jeżdżę samochodem niż wcześniej i przerzuciłam się w domu z plastiku na szkło lub kamień. Używamy energii słonecznej. Czytam etykiety i wybieram te produkty, które nie szkodzą środowisku. I przede wszystkim dzielę się wszystkim, co wiem! Im więcej wiemy o środowisku, tym chętniej wchodzimy na ścieżkę ekożycia”.
 
Przepis to jedno, ale odpowiednie roślinne składniki to inna sprawa. Buty biegowe Reebok Forever Floatride GROW są wyprodukowane ze składników na bazie roślin, i tym samym są odpowiedzią dla tych z nas, którzy chcą kupować zrównoważone produkty. A są one oparte na składnikach roślinnych w 100% naturalnego pochodzenia. Buty są wykonane co najmniej w 50% z materiałów roślinnych, w tym m.in. z oleju rycynowego, kory eukaliptusa, gumy z kauczukowców oraz kwitnących alg. Na poniższym filmiku Brown przedstawiła korzyści wynikające ze stosowania surowców, które tworzą nasze buty.
 

  
Tabitha mówi, że gdy tylko dowiedziała się o naszym modelu, od razu czuła, że to prawdziwy przełom w kategorii obuwia. „Moja pierwsza myśl? Przyszłość właśnie nadeszła! To się dzieje naprawdę! Byłam bardzo podekscytowana. Firma taka jak Reebok może realnie zmienić zasady gry.  A potem pomyślałam: Dobry Boże, żeby tylko były wygodne! I są!”.
 
Jeśli zależy Ci na środowisku, ale nie chcesz iść na kompromis w kwestii sportowej funkcjonalności, to są to buty stworzone dla Ciebie. Gdy więc idziesz podbiegać, możesz mieć pewność, że te trwałe buty będą Cię wspierać lekką amortyzacją, która zapewni Ci udany trening. 
 
 
Niełatwo jest zacząć dbać o środowisko w tym trudnym czasie. Tabitha radzi, by zacząć od najmniejszego kroku i co jakiś czas wykonywać kolejny. „Zacznij np. od zmniejszenia do minimum użycia plastiku” – podpowiada. Kupuj warzywa i owoce bez plastikowych opakowań. Małe zmiany to duża różnica dla środowiska.  Myślę, że coraz więcej ludzi dojrzewa do zmian i myślenia, że musimy razem wziąć odpowiedzialność za planetę”.
 
Tak więc zacznij od czegoś małego, a nim się obejrzysz, Twoje kolejne decyzje będą coraz bardziej proekologiczne. Sprawdź, z czego są zrobione Twój buty i kolejnym razem wybierz bardziej ekologiczne rozwiązanie, jak np. Forever Floatride GROW. Siatki ze sklepu możesz wykorzystywać wielokrotnie, a ubrania prać w niższej temperaturze, by oszczędzać energię. Nie trzeba od razu porywać się z motyką na słońce – małe kroki też mają znaczenie. Brown podkreśla, że każdy kiedyś musiał od czegoś zacząć. „Bądź dla siebie wyrozumiały i zrozum, że nawet sama chęć wprowadzenia zmian to już duży krok w dobrym kierunku”. Tabitha, która w tej kwestii bardzo inspiruje fanów, może zwiększyć też Twoją motywację. Wystarczy zrobić pierwszy krok. 
Sustainability / kwiecień 2021
Danielle Rines, Reebok Editorial