+

Wyłącznie dla nas: Rich Froning prezentuje swoją kolekcję kapsułową dla Reebok

Rich Froning dobrze wie, co znaczy wielozadaniowość.

Właściciel siłowni, czterokrotny zdobywca tytułu Fittest Man on Earth, trzykrotny zwycięzca CrossFit Games Affiliate Cup Champion,  mąż i ojciec... CV Richa jest naprawdę długie.  Najbardziej niesamowite jest jednak to,  że ma on dopiero 31 lat, więc ta lista z pewnością będzie dłuższa. 

Dzisiaj Froning dodaje do niej  kolejny punkt: projektant.

The Froning Collection – his capsule collection with Reebok – launches on November 15 on Reebok.com and Store.CrossFit.com.

Kolekcja kapsułowa Froninga przygotowana we współpracy z Reebokpojawi się 15 listopada na stronie Reebok.com i w sklepie Store.CrossFit.com. Składają się na nią buty RF1  oraz ubrania: spodenki, koszulka ACTIVCHILL z krótkimi rękawami i koszulka ACTIVCHILL z długimi rękawami. Odzież ozdobiona jest charakterystycznym logo Froninga i dostępna tylko w neutralnej czerni i szarościach, do których Froning przyzwyczaił nas podczas swoich występów. 

rich-froning-collection-11

Wypróbowane przez CrossFit, zatwierdzone przez Froninga

W społeczności CrossFit Froning jest znany z zaangażowania w trening i inteligentnych decyzji podejmowanych podczas zawodów. Naturalnym więc było, że równie dużo czasu i uwagi poświęcił szczegółom podczas projektowania swojej kolekcji. 

Jej opracowanie zajęło trzy lata, zanim Froning był gotowy, aby wypuścić ją na rynek.  

„Gdybym mógł wybrać coś, co naprawdę chciałbym nosić, to byłoby właśnie to", mówi Froning. „Chciałem mieć pewność, że są to rzeczy, które sam bym założył. Takie, które pasują do mojego stylu życia”, podkreśla.

Gdybym mógł wybrać coś, co naprawdę chciałbym nosić, to byłoby właśnie to.

rich-froning-collection-1

Według szacunków projektantów z Reebok, którzy współpracowali z Froningiem nad jego kolekcją, testowane przez niego przez około półtora roku ubrania przeszły więcej prób 'wytrzymałościowych' niż jakakolwiek inna kolekcja, nad którą dotychczas pracowali. 

„Rich trenuje więcej niż ktokolwiek z nas”, zauważa Tal Short z Reebok, starszy menedżer produktu, zajmujący się obuwiem. „Więc kiedy mówi, że coś daje radę, to wiesz, że rzeczywiście  daje radę”.

„Sto razy wspiąłem się po linie w RF1”, potwierdza Froning, który RF1 nosił też podczas zawodów CrossFit Games Central Regional w ciągu ostatnich dwóch lat.

Żartuje również, że kilka osób na mediach społecznościowych zauważyło, iż podczas zawodów miał buty, które jeszcze nie ukazały się na rynku. Przyznaje, że w komentarzach dla zabawy „mógł  dolać nieco oliwy do ognia”, ale postanowił nie zdradzać fanom zbyt wielu szczegółów dotyczących tego produktu – aż do tej pory.

Przyznaje, że w komentarzach dla zabawy „mógł  dolać nieco oliwy do ognia”, ale postanowił nie zdradzać fanom zbyt wielu szczegółów dotyczących tego produktu – aż do tej pory.

rich-froning-collection-6

„Rich był zaangażowany w każdy etap powstawania tej kapsułowej kolekcji”, dodaje  Short. „To nie jest powszechne w przypadku większości sportowców w naszej branży”.

„Od samego początku jasno stwierdził, że nie wystarczy mu tylko jego nazwisko na metce. Chciał uczynić z tego prawdziwą współpracę. Pomóc nam stworzyć coś, co sam uważa za najlepsze możliwe produkty”.

„Wspaniałe przy tym jest to, że naprawdę zna się na rzeczy. Przez lata nosił i testował dla nas wiele wersji Nano. Rozumie technologię i zna słownictwo, które pozwala mu określić, co mu się podoba, a co nie”.  

„Wspaniałe przy tym jest to, że naprawdę zna się na rzeczy. Przez lata nosił i testował dla nas wiele wersji Nano. Rozumie technologię i zna słownictwo, które pozwala mu określić, co mu się podoba, a co nie”. 

Wspaniałe przy tym jest to, że naprawdę zna się na rzeczy. Przez lata nosił i testował dla nas wiele wersji Nano. Rozumie technologię i zna słownictwo, które pozwala mu określić, co mu się podoba, a co nie.

rich-froning-collection-5

Najlepsze buty wychodzą na prowadzenie

Jeśli chodzi o Nano, to są to buty, do których Froning jest  przyzwyczajony podczas treningu. Mówi też, że wciąż planuje czasami w nich trenować, zamiennie nosząc RF1 i Nano 8, w zależności od dnia.

Na czym polegają różnice między tymi butami?

Po pierwsze, Froningowi zależało, aby buty z jego kolekcji można było nosić bez zawiązywania sznurówek. Fani wiedzą, że w podobny sposób Rich nosi swoje Nano, chociaż z założenia powinny one być zawiązane. W modelu RF1 projektanci dodali gumkę, która pozwala na wsuwanie ich bez konieczności wiązania, ale jednocześnie podczas treningów mocno blokuje stopę w cholewce.

Poza tym Froning chciał, żeby podeszwa butów RF1 była nieco bardziej miękka niż w Nano, dzięki czemu może nosić je cały dzień. 

„Chciałem mieć pewność, że to będą uniwersalne buty i nie będzie trzeba używać dodatkowych par do treningu, biegania czy wspinaczki po linie”, wyjaśnia.  „A jeśli masz ochotę na chwilę przerwy lub chcesz gdzieś wyjść, również możesz w nich zostać, ponieważ są bardzo wygodne. Prawie zawsze jestem na nogach, a w tych butach mogę być w ruchu bardzo długo”.

W butach na każdą porę dnia dla Froninga najważniejsza jest wygoda. Kiedy nie ćwiczy i nie prowadzi zajęć, ugania się za trójką swoich dzieci.

rich-froning-collection-9

„Bardzo długo skupiałem się na zawodach”, mówi. „Ale teraz mam dzieci i one uświadomiły mi, co jest naprawdę ważne, a to obejmuje rzeczy poza siłownią. Nie zrozum mnie źle, nadal lubię rywalizować, ale fajnie jest też robić od czasu do czasu coś innego”. 

„Ostatnimi butami, jakie opracowałem z Reebok, były Compete, które przeznaczone były do noszenia podczas zawodów. Ale teraz moje życie jest w innym miejscu, więc moje oczekiwania co do butów też się zmieniły”. 

„Fajne to, że jest wielu ludzi, którzy myślą podobnie i oczekują tego samego od butów”.

„ Można znaleźć w tych butach pewne ukryte szczegóły”, dodaje.  „Dotyczą mnie, moich dzieci i wygranych zawodów CrossFit.  Będzie fajnie, kiedy ludzie zaczną je odkrywać dzięki swoim butom. Chciałbym, żeby mi opowiedzieli o tym na mediach społecznościowych”.

Można znaleźć w tych butach pewne ukryte szczegóły.

rich-froning-rf1Składanie wszystkiego razem

Pomimo tego, że Rich wykorzystał osobiste szczegóły podczas projektowania butów, jego styl ubierania się jest prosty.

„Rich jest bardzo autentyczny”, mówi Andi Archer, starszy menedżer produktu Reebok zajmujący się odzieżą,  który współpracował z Froningiem nad projektami spodenek i koszulek z jego kolekcji. 

„Nie oczekuje nadmiaru i przepychu. Może zrobić coś wielkiego bez zbędnych błyskotek i fajerwerków. Chcieliśmy mieć pewność, że kolekcja to odzwierciedli”.

Może zrobić coś wielkiego bez zbędnych błyskotek i fajerwerków. Chcieliśmy mieć pewność, że kolekcja to odzwierciedli.

rich-froning-collection-7

Ponieważ zawsze jest w stroju treningowym (to jego słowa, nie nasze), Froning wie, czego chce. Andi twierdzi, że ta kolekcja przypomina nieco dzieło doktora Frankensteina: łączy wszystkie ulubione przez Froninga cechy odzieży Reebok z kolekcji z poprzednich lat. 

„Pamiętam jak Rich podszedł do mnie na zawodach w zeszłym roku i powiedział: 'Muszę z tobą porozmawiać o głębokości kieszeni', śmieje się Archer. „To się nazywa dbałość o szczegół!” 

„Praca z Richem jest ciągłym ruchem: dwa kroki w tył, trzy w przód”, mówi Archer. „Zauważa najmniejsze drobiazgi i ciągle chce je ulepszać. To wyjaśnia, dlaczego tak wiele osiągnął jako sportowiec”. 

Największym marzeniem Froninga związanym z kolekcją jest, żeby ludzie uznali ją za nadającą się do noszenia na co dzień. Chce, żeby autentycznie polubili te rzeczy, ponieważ są najlepsze i dobrze się w nich czują, a nie za sprawą nazwiska Froninga.

„Chcę, żeby ludzie naprawdę uznali je za swoje ulubione spodenki, buty, koszulkę itd. Właśnie o to mi chodzi. To jest dla mnie sukces”.

Chcę, żeby ludzie naprawdę uznali je za swoje ulubione spodenki, buty, koszulkę itd. Właśnie o to mi chodzi. To jest dla mnie sukces

rich-froning-collection-3

rich-froning-collection-8

rich-froning-collection-10

Kupuj kolekcję  Rich Froning na Reebok.com i w sklepie Store.CrossFit.com od 15 listopada. Aby otrzymać wiadomość e-mail o premierze kolekcji, kliknij tutaj. 

Sprawdź też

18 niezapomnianych momentów z Reebok CrossFit Games 2018

Co noszą zawodnicy Reebok CrossFit Games 2018?

Czytaj więcej